stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal ORGANy PLUS+ | Wehikuł Czasu

Wydarzenie w ramach

Kolejny etap takiej właśnie podróży w czasie chcielibyśmy Państwu zaproponować w ramach festiwalu ORGANy PLUS+, którego wiosenna edycja odbędzie się w gdańskim kościele franciszkanów p.w. Św. Trójcy w dniach 14-16 czerwca 2019 roku. Głównym towarzyszem naszej podróży będą unikatowe w skali europejskiej wielkie barokowe organy, które po wielu latach cierpliwej rekonstrukcji odzyskały swój niepowtarzalny blask.

Festiwal ORGANy PLUS+ artystycznie nawiązuje do idei rekonstrukcji. Koncerty, na które Państwa zapraszamy, tylko z nazwy będą wydarzeniami, do których przyzwyczaiły nas sale koncertowe. W rzeczywistości będą artystycznym eksperymentem, próbą odtworzenia nie tylko samej muzyki w kształcie jak najbardziej zbliżonym do pierwowzoru, ale również próbą odtworzenia pewnej tradycji muzycznej i sytuacji estetycznej, które miały miejsce w dawnym renesansowym, czy barokowym Gdańsku.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


14.06 godz. 19.30 + Wehikuł Czasu
Gdańskie Historie
Paolo Crivellaro - organy
Andrzej Szadejko - narrator

Gdy słuchamy muzyki dawnych mistrzów, zastanawiamy się często, jak to było, gdy prezentowano ją po raz pierwszy naszym przodkom - jak ona brzmiała, jakich doznawali emocji. Marzymy o tym, aby przenosiła nas do tamtych minionych czasów, aby choć na chwilę poczuć się jak rozmiłowany w Sztukach wszelakich człowiek doby renesansu, baroku, czy klasycyzmu, albo przybysz olśniony blaskiem i pięknem Nieznanego... Muzyka powstawała w konkretnym czasie, często jest związana z konkretnymi wydarzeniami, a zawsze jest odbiciem epoki, w której powstawała - emocji, przemyśleń, filozofii, która zajmowała ludzi owego czasu. Paolo Crivellaro - włoski organista i profesor berlińskiej Akademii Muzycznej zaproponuje nam świadomą muzyczną wycieczkę poprzez trzy stulecia - od późnego średniowiecza, poprzez renesans, po wczesny i późny barok, która opatrzona będzie komentarzem narratora - Andrzeja Szadejko opartym na tekstach z poszczególnych epok. W ten sposób będziemy mogli poczuć nie tylko ducha epoki, ale również zmierzyć się z problemami i radościami ludzi w konkretnych okolicznościach historycznych.

Oryginalne dawne instrumenty, dawne techniki wykonawcze, nie zmieniona od stuleci akustyka gotyckiego kościoła Św. Trójcy , oryginalne umiejscowienie muzyków na jedynym w Polsce Lektorium, wreszcie muzyka nie słyszana gdzie indziej w Polsce pomogą nam wejść w sytuację uczestnika wydarzeń muzycznych z przed wieków.

Pozwólmy sobie na kolejną podróż w czasie! Zapraszamy!
Szczegóły na stronie www.organyplus.com
Festiwal ORGANy PLUS+ 2019 WIOSNA

14.06 godz. 19.30 + Wehikuł Czasu
Gdańskie Historie
Paolo Crivellaro - organy
Andrzej Szadejko - narrator

15.06. godz. 19.30 + Impro
Magnificat anima mea
Tomasz Adam Nowak - organy
Schola Gregoriana Gedanensis
Robert Pożarski - kantor

16.06. godz. 15.30 + Schütz
Piękne i nieznane
Yuichiro Shiina - organy
Taro Tanno - baryton

Strona internetowa: www.organyplus.com
Facebook: https://www.facebook.com/ORGANy-PLUS-1080984461940014/

---
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, Gminy Miasta Gdańska i Samorządu Województwa Pomorskiego.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
Bilety ulgowe przysługują:

studentom (z ważną legitymacją)
posiadaczom Karty do Kultury
posiadaczom KARTY DUŻEJ RODZINY
Patronom Piszczałek
Bezpłatne wejście przysługuje: młodzieży szkolnej, studentom uczelni artystycznych oraz emerytom i rencistom

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • folk / etno / world , festiwal muzyczny
  lip 17-21
  środa - niedziela
  Gdynia, Park Kolibki w Orłowie
  Globaltica Festival 2019

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni