• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Festiwal Metropolia Jest Okey - Hanna, Abodus, Lipali

Podczas kilku grudniowych dni, gdzieś pomiędzy Bożym Narodzeniem a Sylwestrem, pomorskie środowisko artystyczne łączy siły: popołudnia, wieczory i noce należą do artystów. Tu bardziej niż cokolwiek innego liczy się artystyczna energia, którą wykonawcy dzielą się nie tylko ze sobą nawzajem, ale przede wszystkim z Wami publicznością.

To wspólne, artystyczne świętowanie ostatnich dni roku, jest już tradycją. Tradycją trwającą 16 lat. Niedawno połączyliśmy siły artystów Trójmiasta i Pomorza. Ze skumulowanej kreatywnej energii, doświadczeń i kontekstów powstała nowa festiwalowa jakość. 

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Koncerty, spotkania literackie, wystawa, pokaz filmowy, a nawet przedstawienie teatru lalkowego, tego wszystkiego, a nawet więcej możecie się spodziewać już niedługo. Opanuje nas prawdziwa festiwalowa gorączka artystyczna. Tuż przed nowym rokiem, bawimy się i spalamy świąteczne kalorie!

Koncerty: 

Zespół HANNA:
Polsko-ukraińska grupa muzyczna założona przez wokalistkę i kompozytorkę Hanne Tekuczewe. Zrzeszająca w swoich szeregach muzyków dwóch narodów. Tworzona przez nas muzyka przeplata melancholijne melodie, motywy etniczne, elektroniczne brzmienia, wszystko to podkreślone solidną dawką przesterowanych gitar, potężnym wokalem oraz tekstami pisanymi z głębin duszy. Naszymi utworami chcemy przekazać piękną opowieść o mroku, szczęściu, miłości, powadze, ubraną w romantyczny i niepowtarzalny wschodnio europejski klimat, przy którym nikt nie przejdzie obojętnie. Zespół debiutował w 2020 r pod czas 44 Jarmarock FEST w Gdańsku , a w październiku 2021 świat zobaczył pierwszy singl zespołu "Modlitwa".

Skład tworzący zespół HANNA:
Hanna - wokal prowadzący
Leanid - piano/elektronika, gitara
Łukasz - gitara basowa
Emil - Gitara
Kir Struzhuk - perkusja/wokal wspierający

Abodus
Zespół powstał w 2007 roku. Od tego czasu regularnie koncertuje. W 2011 roku wydał płytę "Szerwony Abodus" z materiałem jazz-rockowym. Kolejne dwie płyty to ukierunkowanie się na rock. Wydany w 2017 album "Labirynt" oraz płyta "Korzenie" z 2021 roku uzyskały wysokie notowanie w m. in. pismach muzycznych Teraz Rock oraz Magazyn Gitarzysta. Warto dodać, że gościnnie na płytach pojawili się Wojciech Waglewski, Olaf Deriglassof, Paweł Małaszyński czy Tomasz Lipnicki.

Skład zespołu:
Aleksandra Król-Rogowska - vocal
Piotr Podlewski - gitary
Arkadiusz Dzikowski - bas
Arkadiusz Rogowski - perkusja
 
LIPALI
Zespół powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka Lipy Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. W 2003 roku dołączyli do niego Adrian Qlos Kulik i Łukasz Luk Jeleniewski. Jako trio nagrali cztery studyjne albumy: Pi, Bloo, Trio, 3850. Wybrzmiały na nich takie hity jak Upadam, Popioły czy Jeżozwierz. Po ponad dekadzie do zespołu dołączył Roman Bereźnicki i w tak poszerzonym składzie panowie pracowali nad krążkiem Fasady, który ukazał się pod koniec 2015 roku. Z końcem 2018 roku nastąpiła zmiana na basie Qlosa zastąpił Łukasz Gajowy Gajowniczek. Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku. Pod koniec grudnia 2012 roku utwór Najgroźniejsze zwierzę świata stał się oficjalną piosenką 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przeczytaj także

Opinie

 • folk / reggae / world , pokaz
  mar 20
  poniedziałek, g. 19:30
  Gdynia, Blues Club
  Hydrofonika