stat
Impreza już się odbyła

Festiwal Księżniczek Disneya

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Cztery niezapomniane bohaterki Disneya: Vaiana, Śnieżka, Bella i Pocahontas powracają na wielki ekran Multikina! Już od 8 września podczas specjalnych pokazów w ramach wrześniowego Festiwalu Księżniczek Disneya widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję wzruszyć się przy najpiękniejszych animacjach Disneya.

bilety 15 zł
bilety 15 zł
4 piękne i porywające historie, 4 urocze bohaterki, które podbiły serca widzów w każdym wieku na świecie - od 8 września przez cały miesiąc w każdą niedzielę i sobotę w wybranych kinach sieci Multikino wyświetlane zostaną słynne animacje Disneya:

8 i 9 września, godz. 10:00 i 12:15: Vaiana: skarb oceanu
15 i 16 września: godz. 10:00 i 12:00: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
22 i 23 września, godz. 10:00 i 12:00: Piękna i Bestia
29 i 30 września, godz. 10:00 i 12:00: Pocahontas

Będzie to wyjątkowa okazja, aby raz jeszcze przeżyć niesamowite przygody i zaśpiewać najsłynniejsze disneyowskie piosenki. Założeniem Festiwalu Księżniczek Disneya to pokazywanie filmów, które łączą pokolenia, wzbudzają prawdziwe emocje, bawią i inspirują. Uczą odwagi Vaiany, życzliwości Śnieżki, otwartości Belli i szacunku do natury Pocahontas, a przede wszystkim przypominają, by nie bać się marzyć.


Opisy filmów:


Vaiana: skarb oceanu
pokazy 8 i 9 września o godz. 10:00 i 12:15


Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat - i nikt nie wie dlaczego...
"Vaiana: Skarb oceanu" to animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.

Reżyseria: Ron Clements, John Musker
Rok produkcji: 2016
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu:107 min.
W wersji polskiej: Weronika Bochat, Igor Kwiatkowski, Dorota Stalińska, Maciej Maleńczuk i inni
Piosenka "Pół kroku stąd" https://youtu.be/De2xsb7hNFY


Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
pokazy 15 i 16 września o godz. 10:00 i 12:00


"Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" to pierwsza pełnometrażowa animacja Walta Disneya, która od lat zachwyca nowe pokolenia widzów ujmującą historią pełną magii i wzruszeń, piękną muzyką i prześmiesznymi bohaterami.
Życzliwa i ufna Śnieżka mieszka w zamku ze swą próżną macochą - Złą Królową. Gdy magiczne zwierciadło oznajmia władczyni, że Śnieżka jest piękniejsza od niej, Królowa postanawia pozbyć się dziewczyny. Śnieżka musi schronić się w lesie, gdzie zaprzyjaźnia się z siedmioma uroczymi krasnoludkami. Niestety nawet w ukryciu grozi jej wielkie niebezpieczeństwo...

Reżyseria: David Hand, William Cottrell, Wilfred Jackson, Larry Morey, Perce Pearce, Ben Sharpsteen
Rok produkcji: 1937
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 83 min.
W wersji polskiej: Edyta Krzemień, Danuta Stenka, Damian Aleksander, Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski, Marian Opania i inni
piosenka "Tam przez cienisty bór" https://youtu.be/AbRWWKYQxKY


Piękna i Bestia
pokazy 22 i 23 września o godz. 10:00 i 12:00


Razem z Bellą - bystrą, młodą dziewczyną znużoną życiem w prowincjonalnym miasteczku, przestąp próg ponurego zamku i poznaj księcia zamienionego w potworną bestię oraz jego zaczarowaną służbę. Szybko przekonasz się, że prawdziwe piękno kryje się w... sercu. "Piękna i Bestia" to magiczna przygoda, wspaniała muzyka i olśniewająca animacja - pierwszy film nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film.

Reżyseria: Gary Trousdale, Kirk Wise
Rok produkcji: 1991
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 92 min.
W wersji polskiej: Jolanta Wilk, Katarzyna Pysiak, Stefan Każuro, Jacek Szydłowski, Jacek Czyż, Mirosława Krajewska, Ryszard Nawrocki i inni
Nie bój się marzyć - Bella https://youtu.be/_iZt3TEtrNs


Pocahontas
pokazy 29 i 30 września o godz. 10:00 i 12:00


"Pocahontas" to magiczna opowieść Disneya o sile miłości, przyjaźni i tolerancji. Statek angielskich osadników pod dowództwem dzielnego kapitana Johna Smitha i chciwego gubernatora Ratcliffe przybija do wybrzeży Ameryki Północnej. Indiańska księżniczka Pocahontas oraz jej zabawni towarzysze - psotny szop Meeko i zadziorny koliber Flit - szybko zaprzyjaźniają się z młodym kapitanem. Wspólnie wprowadzają przybysza w niezwykły świat indiańskich wierzeń i ukazują mu piękno oraz potęgę dzikiej przyrody. Tymczasem spragniony złota Ratcliffe planuje atak na Indian. Zderzenie dwóch kultur wydaje się nieuniknione, jednak Pocahontas i kapitan Smith wspólnie szukają sposobu, by zapobiec rozlewowi krwi i zaprowadzić pokój.

Reżyseria: Eric Goldberg, Mike Gabriel
Rok produkcji: 1995
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 81 min.
W wersji polskiej: Edyta Górniak, Małgorzata Foremniak, Cezary Morawski, Krzysztof Kołbasiuk i inni
piosenka "Kolorowy wiatr" https://youtu.be/UityBuZoXv0

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni