• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Festiwal Jazz Jantar: RAW

Wydarzenie w ramach

Duet elektronika / perkusja który tworzą Przemysław Jankowiak (Etamski, Syny) oraz Paweł Szpura (Hera, Cukunft, Wovoka, Lotto). Nazwa nawiązuje do stanu surowego, początkowego, niedopracowanego, pełnego niespodziewanych zwrotów ale jednocześnie na granicy błędu.

paź 6

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 40 zł
lis 18

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 75 - 120 zł
ulgowy 40 - 60 zł
Kup bilet
Raw - tworzą osobowości o charakterystycznych i rozpoznawalnych stylach, które mimo zupełnie różnego instrumentarium są w pewnym sensie podobne. Muzyka duetu jest trudna do sklasyfikowania - to improwizacje na granicy ciszy, hałasu, transu i wszystkich elementów, do których muzycy zdążyli przyzwyczaić, lecz w tej konfiguracji całość nabiera zupełnie nowej jakości.

jazz - koncerty w Trójmieście


Paweł Szpura - styl perkusisty Pawła Szpury jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60. i 70. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans. Współpracował i grał między innymi z Mikołajem Trzaską, Wacławem Zimplem, Raphaelem Rogińskim, Hamidem Drakiem, Markiem Tokarem, Michaelem Zerangiem.

Przemysław Jankowiak
- gra w duetach z Robertem Piernikowskim (Syny) oraz z Pawłem Szpurą (Raw), jest pomysłodawcą labelu Latarnia, który obecnie współtworzy z Wojciechem Krasowskim (wcześniej Few Quiet People). Wykorzystując klasyczny sampler Akai i syntezator tworzy trudną do zdefiniowania muzykę na pograniczu eksperymentalnej elektroniki, muzyki improwizowanej i samplingu. Mimo młodego wieku jest muzykiem doświadczonym o charakterystycznym, rozpoznawalnym stylu a szeroki zakres inspiracji i poszanowanie dla tradycji muzyki pozwala mu skutecznie unikać klasyfikacji. Oprócz Piernikowskiego i Szpury współpracował między innymi z: Kristen, Konrad Smoleński, Wojciech Bąkowski, Dawid Szczęsny, Peve Lety.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    70 zł
Karnet w cenie 70 zł obejmuje koncerty 9.11.2013: The Necks, Medeski, Martin & Wood, Raw

Opinie