stat
PATRONAT

Festiwal Jazz Jantar 2020: Joshua Redman Quartet (3 opinie)

Wydarzenie w ramach

To będzie trzeci koncert tego saksofonisty na #jazzjantar. W 2010 Joshua Redman wystąpił w duecie z Bradem Mehldau'em, w 2015 roku przywiózł do Gdańska swój zespół James Farm. Oba koncerty odbyły się w filharmonii.

13 marca 2020 Joshua Redman Quartet wystąpi na Festiwalu Jazz Jantar z materiałem z ostatniego albumu "Come What May", nominowanego do Grammy 2020! i tym razem wystąpi w Sali Suwnicowej Żaka.

jazz - koncerty w Trójmieście


Joshua Redman Quartet / Come What May / All That Jazz / polska premiera
Joshua Redman - saxophone / Aaron Goldberg - piano / Reuben Rogers - double bass / Greg Hutchison - drums


"Joshua Redman jest. Jest synem słynnego tenorzysty Dewey'ego Redmana. Jest jednym z najbardziej cenionych saksofonistów przełomu wieków. I, na szczęście, jest też po trochu Polakiem - jego matka, tancerka Renee Shedroff była córką żydowskich emigrantów z Polski. Co mówi nam to o jego muzyce? Dużo mniej, niż choćby pierwsze dźwięki najnowszej płyty jego kwartetu, zatytułowanej "Come What May".

Swoboda, lekkość, partnerstwo. Tak otwiera się przed nami "Circle of Life" - pierwsza z siedmiu oryginalnych kompozycji Redmana, które trafiły na "nowy krążek jego starego kwartetu". Starego, bo Aaron Goldberg (fortepian), Reuben Rogers (kontrabas), Gregory Hutchinson (perkusja) partnerują Redmanowi od końca lat 90tych. I choć przez lata można ich było oglądać razem na jazzowych scenach świata, ich ostatnie nagranie - "Passage of time" - ma już blisko 20 lat. Ten czas, cierpliwość i luz słychać, gdy zestawi się ze sobą oba te albumy. "Come What May" ma w sobie urok niespiesznego spotkania, w którym nikt nie musi nikomu niczego udowadniać, a po prostu miło jest razem być, rozmawiać i słuchać się nawzajem.

- Kiedy łączy cię z kimś głębokie zaufanie i empatia, zarówno na gruncie muzyki jak i relacji osobistych, możesz poczuć się prawdziwie wolny, a to bardzo dobre podglebie do tego, by zadziała się magia - mówi o swoim kwartecie Redman.

Zapisany na płycie pod numerem drugim utwór "I'll Go Mine" jest na to dowodem. 4 akordy fortepianu, na nich położona melodyjka tak prosta, jakby autor zagwizdał ją pewnego razu przy goleniu. Jednak po chwili, wspólnego grania, motyw, z tych paru dźwięków, staje się zwiewną, ale niepozbawioną charakteru i jakości kompozycją. Podobnie jest z oberkowo-zabawowym utworem "DGAF". Album domyka, nieco spokojniejsza, przestrzenna kompozycja "Vast"."
Kajetan Prochyra (do lektury całego tekstu zapraszamy do katalogu festiwalowego, który będzie towarzyszyć wiosennej odsłonie Festiwalu Jazz Jantar)

BILETY
60 zł - ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny
90 zł - super zniżka* na Kartę do Kultury 
110 zł - bez zniżek 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny - za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.

Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 - w.117 / Płatność za bilety gotówką lub kartą.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu wykupienia biletów. Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na koncertach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. Informacje o stanie sprzedaży będą zamieszczane na bieżąco na tablicach w Klubie Żak i na facebook.com/JazzJantar.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  110 zł
 • Bilet ulgowy
  60 zł
110 zł - bez zniżek
90 zł - zniżka na Metropolitalna Karta do Kultury
60 zł - ulgowe (studenci, uczniowie, seniorzy, Karta Dużej Rodziny)

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni