stat
Impreza już się odbyła

Festiwal Ireny Jarockiej

Miasto Gdańsk konsekwentnie honoruje swoją wielką gwiazdę, piosenkarkę, aktorkę Irenę Jarocką. Na terenie V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku-Oliwie, którego jest absolwentką,  znajduje się ławeczka jej imienia. Również w Gdańsku-Oliwie, w pobliżu miejsca gdzie mieszkała i wychowywała się, funkcjonuje od kilku lat skwer im. Ireny Jarockiej. Już wkrótce na jego terenie zostanie odsłonięty przepiękny pomnik artystki. Kilka miesięcy temu wizyta  w Gdańsku jej męża Michała Sobolewskiego zaowocowała jeszcze jednym wydarzeniem.  Z inicjatywy Fundacji Ireny Jarockiej i Winda GAK, przy współpracy z Gdańskim Archipelagiem Kultury i Urzędem Miasta Gdańska przystąpiono do organizacji Festiwalu Ireny Jarockiej w Teatrze Leśnym w Gdańsku w dniu 6 sierpnia br. jako imprezy cyklicznej.

Festiwal ma na celu promowanie wokalistów, którzy są u progu kariery w świecie muzyki i piosenki. Ich udział w konkursie wokalnym ma pomóc zaprezentować się szerszej publiczności, a ufundowane nagrody pomóc utorować  drogę do początków kariery na zawodowej estradzie i w kontakcie z mediami.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Ogłoszony konkurs zaskoczył organizatorów. Napłynęły zgłoszenia z kraju i zagranicy. Ostatecznie jury rozpatrzyło 51 zgłoszeń. W składzie jury znaleźli się profesjonaliści: Krystyna Stańko, Krzysztof Jary Jaryczewski i Joanna Kraińska. Wysoki poziom spowodował dwukrotne obrady, w wyniku których jury do finału  zakwalifikowało trzy laureatki. To JULIA MIKA z Bytomia, MARZENA MATYLA z Wrocławia i JULIA LEJMAN z Warszawy. Podczas Festiwalu zostaną ponownie poddane ocenie jury i stoczą bój o Kryształowe Motyle Ireny Jarockiej. Laureaci podczas koncertu przy akompaniamencie grupy muzycznej wykonają po 4 piosenki z repertuaru gwiazdy, w tym każdy kultową piosenkę autorstwa Wojciecha Trzcińskiego (muzyka) i Jerzego Kleynego (słowa) pt. Odpływają kawiarenki. 

Prawdziwą gwiazdą tego wieczoru będzie ALICJA MAJEWSKA, która zaśpiewa swoje największe przeboje przy akompaniamencie wybitnego kompozytora, pianisty, aranżera, dyrygenta, twórcy wielu przebojów polskich gwiazd - Włodzimierza Korcza.  Alicja Majewska, decyzją kapituły złożonej z organizatorów, została uhonorowana specjalną nagrodą dla polskiej wokalistki, która włożyła ogromny wkład w rozwój i popularyzację muzyki i piosenki.

Organizatorzy i Winda GAK przygotowali wiele niespodzianek m. innymi:
- wystawę pt. Twarze i Piosenki, ze zdjęciami autorstwa Renaty Pajchel, która dokumentowała swoimi zdjęciami postacie największych gwiazd polskiej estrady.
- projekcję filmu fabularnego pt. Motylem jestem, czyli romans czterdziestolatka z Ireną Jarocką w roli głównej
- stoisko z wydawnictwami związanymi z Ireną Jarocką. Swoje 3 książki poświęcone piosenkarce będzie prezentować i podpisywać znana publicystka, biografistka, autorka biografii wielu gwiazd -  Mariola Pryzwan.
- wyjątkowe stoisko Bytów Browar Kaszubski głównego partnera wydarzenia
- widzowie  mogą liczyć na poczęstunek kawą firmy Profi Coffe i słodycze z motylkami Ireny Jarockiej od Cukierni Piekarni ERES.
Wśród widzów pojawią się też artyści, którzy blisko współpracowali i przyjaźnili się  z Ireną Jarocką oraz wierni od kilkudziesięciu lat fani z całego kraju.
Cały koncert będzie rejestrowany i emitowany bezpośrednio w internecie przez PePeTV z Niemiec.
Informacji o Festiwalu udziela Dyrektor Artystyczny Wojciech Korzeniewski 602 297 251
Festiwal Ireny Jarockiej

Data:6 sierpnia 2021 g. 19:00
Miejsce: Teatr Leśny, Gdańsk Jaśkowa Dolina 45
Bilety: 20 zł (do nabycia na 2h przed rozpoczęciem w kasie Teatru)
www.festiwaljarockiej.pl
facebook.com/festiwaljarockiej

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, Winda GAK, Fundacja Ireny Jarockiej
Partnerzy: Bytów Browar Kaszubski, Mega Music, Audio Planet, Soul Records, Trefl, Korzenie Rocka muzeum muzyki, Piekarnia-Cukiernia Eres, Profi Coffe
Patronat medialny: Radio Gdańsk, trójmiasto.pl, gdansk.pl, Dziennik Berliński, Pepe TV

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.