• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Faust Praise The Sun Speedraiser

Koncert w ramach trasy promującej album The Proffer of Light, zespołu Praise The Sun, gość specjalny - Faust. Zapraszamy do Gdańska do Paszczy Lwa!

maj 8

poniedziałek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 89 - 99 zł
Czasówka:
Wejście - 18:00
Start imprezy - 18:30

Zagrają dla Was:

 • Faust

 • Praise The Sun

 • Speedraiser


Zespół wykonujący muzykę z szeroko pojętego death metalu i metalcore. W 2020 roku zaprezentowali swoją twórczość, wydając EP The Art of Agony. W 2021 roku nie zwolnili tempa i rozpoczęli pracę nad drugą częścią materiału, promując ją singlem Echoes of Pompeii, który otworzył nowy rozdział w twórczości zespołu. W drugiej połowie 2022 roku zespół zrealizował swój pierwszy LP - "The Proffer of Light".

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


FB:
https://www.facebook.com/Praisethesunpl
Official Music Video:
https://www.youtube.com/watch?v=HNrmgrQGjLk
YT:
https://www.youtube.com/channel/UCxi4RuF9RHEz0j0P6rGVP_g
IG:
https://www.instagram.com/praisethesun_band/
BANDCAMP:
https://praisethesunpl.bandcamp.com/releases
SPOTIFY:
https://open.spotify.com/artist/5GdhPkTqEXCLcnweX7ThMX

Powstał w 1996 r., jednak po nagraniu i wydaniu dwóch pełnoprawnych albumów zawiesił działalność. Zespół powrócił w 2019 r. albumem "Wspólnota brudnych sumień", który został dobrze przyjęty przez krytykę, m.in. zostając uwzględniony w zestawieniu najważniejszych płyt minionej dekady Musick Magazine. Ich nisza to brutalny jednak nie pozbawiony melodii death i thrash metal z elementami black metalu i słowiańskiwj muzyki etnicznej, którego kluczowym elementem jest wokalista Maciej Bartkowski. Jego barwę głosu dziennikarze muzyczni porównują do Chucka Billego z Testament. Od reaktywacji za zestawem perkusyjnym Fausta zasiada Paweł Jaroszewicz, znany z takich formacji jak m.in. Vader, Antigama, Decapitated czy Batushka, którego na cześci koncertów zastępuje Mateusz Wróbel. Na najbliższym koncercie zespół zagra m.in. utwory z wydanej jesienią 2022 r. płyty "Cisza po tobie", która w wielu podsumowaniach uznana została jedną z najciekawszych płyt metalowych 2022 r., także za granicą.

Link do płyty "Cisza po tobie".
https://youtu.be/dJTVGhJw208
Link do singla "Pogarda".
https://youtu.be/5R1-jWWW1xY
Bandcamp: faust4.bandcamp.com

Celne jak snajper i szybkie jak nocne życie riffy sprawią, że nawet stal przeżre korozja, a piwny oddech całego składu przypomni wam, że nie wypiliście jeszcze wystarczająco dużo. Na następny dzień będziecie zastanawiać się czy łeb napierdala was od kaca czy od tego co poprzedniego wieczora zagrał Speedraiser
https://www.facebook.com/speedraiserband
https://www.youtube.com/watch?v=NreZjoQaoTQ

Wspierają Nas:
Strefa Music Art Pasem po Czole Metal Music Attack Mordor Radio Kvlt MetalRulez Bocian Przynosi Płyty 3 Winyle Do tańca, nie do różańca

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
40zł (Kwota 10 zł do wykorzystania na barze!)

Opinie