stat

Fatoumata Diawara / African Beats

Fatoumata Diawara w Polsce! Malijska piosenkarka wystąpi w przyszłym roku na dwóch polskich koncertach w ramach cyklu African Beats. Fatoumata Diawara bilety na koncerty Gdańsk, Warszawa 2021 już w sprzedaży!

Fatoumata Diawara koncerty Polska 2021
26 listopada 2021 r. - Gdańsk, Klub Muzyczny Parlament
27 listopada 2021 r. - Warszawa, NIEBO
26.11.2021 w Gdańsku oraz 27.11.2021 w Warszawie. Fatoumata Diawara bilety na koncerty, Fatoumata Diawara Gdańsk, Warszawa 2021

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Fatoumata Diawara informacje
Przed nami dwa magiczne gorące wieczory, pełene wspaniałej, afrykańskiej muzyki.

Fatoumata Diawara to jedna z najważniejszych reprezentantek sceny World Music. Jej pierwszy album Fatou z 2011 roku ukazał artystkę jako jeden z najważniejszych i najpiękniejszych głosów Afryki. Płyta została nagran z udziałem takich gwiazd jak Toumani Diabate, Tony Allen oraz John Paul Jones z Led Zeppelin. Album został okrzyknięty najlepszym debiutem na scenie world music od wielu lat. Fatoumata w 2018 roku powróciła z nowym albumem Fenfo skomponowanym z muzykiem Matthieu Chedid. Album ten został nominowany do nagrody Grammy i zawiera ich wspólne, oryginalne kompozycje.

Mathieu włożył miłość i swoje doświadczenie do muzyki i kultury Mali, ja zachowałam malijską i afrykańską tradycję bluesową. Wspólnie znaleźliśmy nowoczesne brzmienie łączące zwyczaje i współczesne brzmienia afrykańskie - powiedziała Fatoumata.

Dzisiaj Fatoumata z nieodłączną gitarą jest międzynarodową gwiazdą, ale nie zapomina, skąd pochodzi. A pochodzi z kraju o największym zagęszczeniu muzycznych fenomenów na świecie. To tutaj, w kraju griots, czyli tradycyjnej kasty muzyków - doradców rządzących i strażników przekazywanej ustnie historii - urodził się bóg afrykańskiego bluesa Ali Farka Touré. Stąd pochodzi gwiazdor sceny etno albinos Salif Keita, tu nagrywają swojego hipnotyzującego pustynnego rocka Tuaregowie z zespołu Tinariwen i tu żyje Oumu Sangaré - najwybitniejsza współczesna diwa Afryki o zmysłowym, zachrypniętym głosie. Tu odbywał się kultowy muzyczny Festiwal Pustyni, na który ciągnęły tłumy z całego świata, a w dziesiątkach klubów w Bamako co wieczór można było posłuchać na żywo najlepszej muzyki w zachodniej Afryce. (...)

Żyjąca na emigracji Fatoumata, która śpiewa prawie zawsze w języku bambara, bo mówi, że tylko wtedy naprawdę udaje jej się dotrzeć do dusz słuchaczy, jest jednym z wielu malijskich muzyków, którzy zaangażowali się w antywojenną kampanię. Najmłodszej malijskiej gwieździe w kolorowym turbanie udało się jednak coś niezwykłego. Gdy oczy świata skupiły są na Mali z powodu francuskiej interwencji w 2013 ona zebrała całą muzyczną elitę swojego kraju w jednym studiu i przekonała ją do zaśpiewania swojej piosenki.
Kup bilet
wrz 5

niedziela, godz. 22:00

Gdańsk,
bilety 100 zł
Kup bilet

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.