stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Fatoumata Diawara / African Beats (2 opinie)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Fatoumata Diawara powraca do Polski! Znakomita, malijska piosenkarka wystąpi w listopadzie na dwóch polskich koncertach w ramach cyklu African Beats. Artystka odwiedzi Gdańsk 26 listopada. Przed nami magiczny wieczór w Klub Muzyczny Parlament, pełen energetycznej, afrykańskiej muzyki.

Nasz fotoreporter będzie na miejscu. Szukaj relacji po wydarzeniu!

Relacja z imprezy

Fatoumata Diawara to jedna z najważniejszych reprezentantek sceny World Music. Jej pierwszy album "Fatou" z 2011 roku ukazał artystkę jako jeden z najważniejszych i najpiękniejszych głosów Afryki. Płyta została nagrana z udziałem takich gwiazd jak Toumani Diabate, Tony Allen oraz John Paul Jones z Led Zeppelin. Album został okrzyknięty najlepszym debiutem na scenie world music od wielu lat. Fatoumata w 2018 roku powróciła z nowym albumem "Fenfo" skomponowanym z muzykiem Matthieu Chedid. Album ten został nominowany do nagrody Grammy i zawiera ich wspólne, oryginalne kompozycje.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


"Mathieu włożył miłość i swoje doświadczenie do muzyki i kultury Mali, ja zachowałam malijską i afrykańską tradycję bluesową. Wspólnie znaleźliśmy nowoczesne brzmienie łączące zwyczaje i współczesne brzmienia afrykańskie" powiedziała Fatoumata.

African Beats to cykl koncertów promujących w Polsce muzykę i kulturę Afryki. Organizatorzy w ramach serii zapraszają do Polski najlepszych, afrykańskich artystów. Raz w roku organizują też African Beats Festival, którego najbliższa edycja odbędzie się w sierpniu 2022, w miejscowości Kawęczyn pod Warszawą.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu African Beats

Support: IFI UDE
Ifi Ude to niezależna polska artystka o nigeryjskich korzeniach, która swobodnie przenika granice muzyki, sztuki i teatru. Od początku swojej artystycznej drogi poszerza świadomość wielokulturową w Polsce i za granicą. Ifi to wschodząca gwiazda sceny alternatywnej tworząca w klimatach muzyki świata, śmiało łącząca etno/folk z elektroniką, a polską muzykę ludową ze swoimi afrykańskimi korzeniami.

Otwarcie drzwi - 19:00
Ifi Ude - 19:30
Fatoumata Diawara - 20:00
BILETY Na bramce w dniu koncertu w cenie 140 PLN


Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  130 zł
Stacjonarnie:
Salony sieci EMPIK w całym kraju
Salony MediaMarkt na terenie całego kraju

Opinie (2)

 • Piękna

  Wspaniała osobowość.

  • 9 0

 • Bezwzględnie doskonała.

  Najlepszy koncert na jakim byłem.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.