stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Farben Lehre, The Analogs + Draże

  • piątek, 8 grudnia 2017,
    godz. 19:00
  • Klub Ucho
    Gdynia, Świętego Piotra 2  mapa
  • 45 zł, w przedsprzedaży  35

zobacz zwycięzców

Konkurs zakończony

Koncert, podczas którego będziecie dwie doskonale znane formacje polskiej sceny punkrockowej - Farben Lehre i The Analogs.

Coma - Blisko

lis 25

niedziela, godz. 19:00 - 22:00

Gdańsk,
bilety 65 - 75 zł

Remember Your Roots 2018

gru 15

sobota, godz. 19:00 - 23:00

Gdynia,
bilety 40 zł
przedsprzedaż 30 zł


FARBEN LEHRE

Zespół powstał we wrześniu 1986 roku. Dotąd ukazało się 11 płyt studyjnych kapeli oraz liczne kompilacje. Farben Lehre wystąpiło na wielu festiwalach, m.in. w Jarocinie, na Hunterfest, Nie zabijaj, Basowiszcza Slavske-Rock-Fest czy Auxerre. Grupa kilkukrotnie zagrała na scenie Przystanku Woodstock, dając koncerty dla kilkusettysięcznej widowni. Ma na swoim koncie trasę koncertową we Włoszech, a także dwukrotny udział w prestiżowym Flingern Punk Rock Festival w Düsseldorfie. Oprócz tego regularnie pojawia się w Niemczech.

Płoccy muzycy występowali u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators, Anthrax, Biohazard, Inekafe, Dritte Wahl, Bad Manners, Haydamaky, Rasta Knast, Krays, Scarface, Oi Polloi i in. W ostatnich 10 latach Farben Lehre zagrało ponad 1000 koncertów, co sytuuje je w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. Od 2004 roku grupa była pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast.

W grudniu 2013, nakładem Lou & Rocked Boys, ukazał się, ostatni jak dotąd, album formacji - "Projekt PUNK", zawierający 20 klasyków polskiego punk-rocka. Skład został poszerzony o drugiego gitarzystę, Sebastiana Stańczaka, znanego wcześniej z zespołów Strajk i The Bill. 8 kwietnia 2015 roku ukazała się pierwsza oficjalna biografia zespołu - "Bez pokory", napisana przez Kamila Wicika, pod redakcją Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Wojdy.

Muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne, dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Żywiołowe koncerty, zawsze grane "na maksa", to bez wątpienia znak rozpoznawczy zespołu.

Skład:
Wojciech Wojda - wokal, teksty
Konrad Wojda - gitara, wokal
Filip Grodzicki - gitara basowa
Gerard Klawe - perkusja

Farben Lehre - strona internetowa
Farben Lehre - Facebook
 
THE ANALOGS

Zespół powstał w 1995 roku w Szczecinie i jest  obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiada kilka płyt, zagrał setki koncertów, a takie utwory jak "Era Techno", "Pieśń Aniołów" czy "Co Warte Jest Życie" zna każdy fan nie tylko punk rocka. Rok 2015 muzycy spędzili bardzo pracowicie, świętując swoje 20-lecie i występując ze zdwojoną intensywnością w klubach i na festiwalach na terenie całego kraju. Nie przeszkodziło to The Analogs w nagraniu kolejnego albumu zatytułowanego "Ostatnia Kołysanka", który ukazał się nakładem Oldschool Records. Przez cały rok 2016 zespół grał koncerty promujące ten materiał. Poza utworami z nowej płyty publiczność mogła usłyszeć na też najbardziej znane piosenki ze wszystkich wcześniejszych wydawnictw.

The Analogs - strona internetowa
 
BILETY: 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)
Dostępne w sieci Interticket oraz CultureBox Gdynia, kolekcjonerskie: Klub Ucho (w trakcie trwania imprez), Salon Muzyczny Puls - Gdynia, Spirit of Rock & Roll - Gdańsk
 

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)