stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

FJJ 2018: Snowpoet, Greg Fox Quadrinity

Zapraszamy na 21. Festiwal Jazz Jantar. Wystąpią SNOWPOET oraz GREG FOX QUADRINITY.

SNOWPOET / Thought You Knew / Young Britain / pierwszy raz w Polsce
Lauren Kinsella - vocal / Chris Hyson - electric bass, double bass, piano, synths / Josh Arcoleo - saxophone / Nick Costley-White - guitar / Matt Robinson - piano / Dave Hamblett - drums

jazz - koncerty w Trójmieście


Londyńskie muzyczno-poetyckie przedsięwzięcie, na czele którego stoi duet stworzony przez wokalistkę Lauren Kinsella i multiinstrumentalistę Chrisa Hysona. Inspirują ich jednocześnie Björk, Sylvia Plath, Joni Mitchell, Tom Waits i John Cage, a w swoim podejściu do jazzu szukają połączeń z szerzej pojmowaną muzyką alternatywną. W efekcie stali się obiektem zainteresowania nie tylko prasy gatunkowej, rockowy serwis Louder Than War napisał o ich debiutanckim albumie: "Co sprawia, że są tak wyjątkowi? Prawdopodobnie miłość i tkliwość, pieczołowita dbałość o szczegóły i fascynacja połączona z doskonałością. Proza miesza się z poezją, kiedy czysty, nieskazitelny głos Kinselli szepce i z uczuciem otacza tę delikatną muzykę". Serwis London Jazz News podkreśla z kolei emocjonalny charakter scenicznych występów Snowpoet: "Każda sekunda koncertu jest pięknie przemyślanym, ostrożnie skonstruowanym spokojem, który trzyma wszystko w ryzach".

Drugi album zespołu ukazał się w tym roku nakładem Edition Records. Roger Farbey z All About Jazz zauważył: "Thought You Knew oferuje zapadający w pamięć zbiór utworów, które płynnie przekraczają granice folku, jazz i muzyki popularnej, a w dodatku są nasycone subtelną poetyckością". Festiwal Jazz Jantar będzie pierwszą okazją dla Snowpoet, by zaprezentować się przed polską publicznością.

GREG FOX QUADRINITY / The Gradual Progression / Avant Days / polska premiera

Michael Beharie - guitar / Maria Grand - tenor saxophone / Justin Frye - bass / Greg Fox - drums, percussion

Na "The Gradual Progression", drugim albumie wydanym pod własnym nazwiskiem Greg Fox na podstawie w postaci matematycznie złożonego, nieoczywistego perkusyjnego rytmu rozwija eksperymentalną, elektroakustyczną przestrzeń. Przy pomocy tzw. Sensory Percussion, urządzenia umożliwiającego wbudowanie i odtwarzanie sampli jednocześnie z uderzeniami w membrany perkusyjnych bębnów tworzy muzykę w której uduchowiona swoboda znana z nagrań Pharoah Sandersa czy Dona Cherry'ego zestawiona jest z wirtuozerską precyzją i energią polirytmicznego grania perkusji. Kilkuwarstwowa struktura skonstruowana z rytmu, elektronicznych płaszczyzn i elementów ambientu a także pojawiające się plamy elektronicznych dźwięków, sample oraz przetworzone jazzowe frazy nadają muzyce Grega Foxa charakteru eksploracji wielopoziomowej przestrzeni, którą można odbierać w sposób porównywalny do obserwacji dzieł powstałych przy pomocy techniki action painting.

"Zdecydowanie można odnieść wrażenie, że przy The Gradual Progression Greg Fox podejmuje nieskrępowaną próbę popchnięcia muzyki naprzód - daje śmiałe świadectwo rozwoju. (...) Należy podziwiać ten rodzaj ambicji. [Fox] stworzył album wymykający się zdefiniowaniu zarówno za pomocą języka potocznego, jak i terminów teoretycznych i za to powinniśmy mu podziękować" - pisze Danny Riley w portalu The Quietus, magazyn Magnet dodaje "[Albumowi] udało się uzyskać interesujący balans - to wysoko skonceptualizowana sztuka stworzona dzięki ogniście niezależnemu duchowi i wirtuozerskiemu talentowi Foxa." a Matthew Schnipper na pitchfork.com podsumowuje: "Drugi album Grega Foxa to ekstastyczne, duchowe przeżycie. Obecny i przyszły bębniarz metalowy odnajduje nową, przejrzystą przestrzeń elektroniki, ambientu a nawet brzmień new age-owych."

Bilety na 15.11.2018:
20 zł I pula / 30 zł II pula - zniżka* na Kartę Dużej Rodziny
40 zł I pula / 55 zł II pula - ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
55 zł I pula / 75 zł II pula - super zniżka* na Kartę do Kultury
70 zł I pula / 90 zł II pula - bez zniżek
Ostatni dzień sprzedaży I puli: 30 września 2018
Bilety obejmują wszystkie koncerty danego dnia.

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom - za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.

Sprzedaż biletów bez zniżek: http://tickets.klubzak.com.pl/

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 - w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na koncertach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. Informacje o stanie sprzedaży będą zamieszczane na bieżąco na tablicach w Klubie Żak i na facebook.com/JazzJantar.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych.
Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Przeczytaj także

W ramach wydarzenia

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • muzyka poważna , festiwal muzyczny , muzyka dawna
  kwi 17-21
  środa - niedziela
  Gdańsk
  Actus Humanus

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni