• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

FADO | Ana Rita Prada i Francisco Moreira

Zapraszamy na listopadowy koncert FADO, w wykonaniu portugalskiej artystki Any Rity Prady i Francisco Moreiry!

gru 14

czwartek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 80 zł
Kup bilet

29 grudnia 2023 - 3 stycznia 2024, godz. 15:00

bilety 599 zł
Ana Rita Prada
Urodziła się i wychowała w małym miasteczku Trás-os-Montes, na północy Portugalii. Jej rodzice od zawsze wspierali jej talent muzyczny. W wieku 6 lat nieustannie śpiewała w domu i była zachęcana do prezentowania swoich zdolności na prywatnych przyjęciach odbywających się u jej bliskich krewnych.
W wieku 12 lat wzięła udział w znanym programie telewizyjnym pod tytułem Uma canção para ti, emitowanym na kanale ogólnokrajowym, gdzie demonstrując swoje zdolności jako młoda artystka, dotarła do finału. Jej edukacja obejmowała specjalistyczne szkolenie w konserwatorium muzycznym, gdzie studiowała grę na fortepianie, teorię muzyki i śpiew. Co więcej, wszechstronny charakter i zainteresowania Any sprawiły, że równolegle studiowała nauki biologiczne, uzyskując tytuł magistra biologii molekularnej i genetyki.
Początek jej kariery jako śpiewaczki Fado nastąpił, gdy w wieku 20 lat przeprowadziła się do Lizbony, gdzie połączyła swoje siły z kilkoma znanymi artystami występującymi w tradycyjnych domach Fado, w stolicy Portugalii. Jako młoda profesjonalistka koncertowała między innymi w Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii i Kazachstanie. Obecnie Ana występuję regularnie w domach Fado w Alfama (Lizbona), np. w Guitarras de Lisboa.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Francisco Moreira
To kluczowe nazwisko nowej generacji fado. Obdarzony melodyjnym i urzekającym głosem, swoją autentycznością i zaangażowaniem, porywa publiczność wszystkich pokoleń. Od najmłodszych lat torował sobie drogę w muzyce i już teraz może pochwalić się licznymi osiągnięciami i znaczącymi momentami w swojej karierze. Godne uwagi są jego występy w sukcesach telewizyjnych, takich jak The Voice, zdobycie Grande Prémio Nacional de Fado RTP w 2013 roku oraz uznanie, jakie jego oryginalna twórczość otrzymała w głównych krajowych radiach, takich jak Antena 1, RádioAmália, Festival i Rádio Nova.

Oprócz częstej obecności w renomowanych domach fado, Francisco Moreira miał zaszczyt uświetnić niektóre z największych scen w kraju, w tym Coliseu do Porto, Casa da Música, Centro Cultural de Belém i Casino Estoril. Miał okazję występować u boku takich sław fado jak Carminho, Rodrigo, Maria da Fé, Hélder Moutinho i Rodrigo Costa Félix.

W jego dyskografii wyróżniają się albumy Sonho de UmFadista (2011), Kiko (2016) i Todos os Fados São Meus (2020). Teraz, w 2023 roku, przygotowuje się do wydania Lugar, pierwszego albumu, w którym wciela się w rolę kompozytora i autora tekstów. Oprócz jego własnych dzieł, na albumie znajdą się utwory Marco Oliveiry, João Couto, Pedro Fernandesa Martinsa, Vidala Assisa, Yuri Reisa oraz kultowego duetu João Monge i João Gila.

Ten nowy i ekscytujący etap, który prezentuje nam Francisco Moreira, potwierdza go jako artystę kompletnego, coraz bardziej pewnego siebie i wyjątkowego, obiecującego odcisnąć swoje piętno na fado i muzyce portugalskiej.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  80 zł
 • Kontakt
  58 672-27-75
zniżka -10 zł z Wejherowską Kartą Mieszkańca

KUP BILET

Opinie