• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ewolucja Gwiazd - B61 - bilety wyprzedane (13 opinii)

Ewolucja Gwiazd to interdyscyplinarny projekt z pogranicza nauki i sztuki, w którym widzowie po przybyciu na wyznaczone miejsce zostaną podzieleni na kilkudziesięcioosobowe grupy i pod opieką aktorów - "przewodników" wyruszą w niezwykłą podróż.

Zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek w projekcie będzie mogło wziąć udział po osiem maksymalnie 60-osobowych grup widzów. Będą one wyruszać z tereny przy Cmentarza Nieistniejących Cmentarzy koło Grodziska co 45 minut rozpoczynając od godz. 18 (ostatni spektakl rozpocznie się o godz. 23:15).

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


W trakcie tej wyprawy uczestnicy poznają życie codzienne pracowników tajemniczego Instytutu B61 oraz obiekt ich badań, czyli Ewolucję Gwiazd. Od narodzin z chaosu materii międzygwiazdowej, przez spokojną drogę na ciągu głównym, aż po wielką katastrofę - energetyczny wybuch Supernowej - takie niezwykłe atrakcje czekają na widzów! Poszczególne etapy podróży zilustrują zaproszeni artyści - Gwiazdy, instalacje plastyczne, performance, graffiti w ultrafiolecie, a czas pobytu na terenie Instytutu (czas pojedynczej wycieczki) przewidywany jest na około 80 minut. Wejściówki obowiązywać będą na konkretną godzinę (grupę). W zamian uczestnicy otrzymają niezapomniane wrażenie obcowania z niezwykle tajemniczą przestrzenią i kontakt z uznanymi twórcami niemal bezpośrednio, czego trudno doświadczyć na koncertach w wielkich halach.

Nietypowa aranżacja sceniczna będzie niewątpliwą gratką dla wszystkich miłośników talentu Fisza i Emade, czyli braci Waglewskich, których twórczość stała się symbolem muzycznego eklektyzmu i artystycznego wysublimowania. Jakby tego było mało towarzyszyć występowi będzie Mistrz Świata Dj Eprom. Kolejny raz w projekcie Instytutu B61 udział wezmą aktorka i piosenkarka, laureatka PPA we Wrocławiu Katarzyna Groniec oraz interdyscyplinarny raper/wokalista/beatboxer L.U.C. Wielkim wydarzeniem będzie występ grupy SOFA grającej w niezwykłej przestrzeni! Jest to niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć ten energetyczny zespół w niesamowitej sytuacji akustycznej i wizualnej (zdjęcie)! Wymienionych artystów uzupełnia wybitny twórca muzyki niezależnej - Mariusz Lubomski, legendarna postać polskiej awangardy muzyki autorskiej i poetyckiej. Jego sceniczny image - za krótkie spodnie i pełne gracji ruchy olbrzyma, znane są przede wszystkim wyznawcom Spacerologii. W rolę przewodników/naukowców wcielą się aktorzy Teatru Horzycy i Teatru Wiczy - Paweł Tchórzelski, Krystian Wieczyński, Radek Smużny i Maciej Cegłowski.

Kilkanaście instalacji audiowizualnych stworzą artyści i performerzy Tomasz Cebo (Must be The Music), Stefan Kornacki, Dominik Smużny, Katarzyna Malejka i Joachim Sługocki. Reżyserem i pomysłodawcą działań Instytutu B61 jest Janek Świerkowski.

SCENARIUSZ
Jan Świerkowski

Pomysłodawcą i reżyserem działań Instytutu B61 jest Jan Świerkowski, doktorant na wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Głównym założeniem, które wraz ze swoimi współpracownikami stara się realizować podczas spektakli Instytutu B61, jest popularyzacja nauki w przystępny i atrakcyjny dla widzów sposób.

MUZYKA


FISZ / EMADE
W ciągu ostatnich 7 lat organiczna muzyka Fisza i Emade stała się symbolem muzycznego eklektyzmu i artystycznego wysublimowania. Muzycznie Fisz i jego producent Emade (także perkusista i rodzony brat) sięgają pełnymi garściami do bogatego dorobku muzyki światowej. Ciągle żywe, soulfunkowojazzowe wibracje ubierają często w najnowsze osiągnięcia elektronicznej awangardy.

KATARZYNA GRONIEC

Polska piosenkarka i aktorka. Debiutowała pierwszoplanową rolą Anki w musicalu Metro (1991), w 1997 zdobyła Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W 2008 otrzymała Dyplom Mistrzowski im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia w piosence aktorskiej. Podczas Ewolucja Gwiazd stworzy duet wspólnie z Tomaszem Cebo.

L.U.C
L.U.C właśc. Łukasz Rostkowski - polski reżyser, raper, kompozytor i producent obecnie związany z Wrocławiem. Założyciel, wokalista i współproducent projektu muzycznego Kanał Audytywny. Za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków otrzymał w 2010r. Paszport Polityki. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.

SOFA
SOFA powstała w 2003 roku w Toruniu. Debiutancki materiał MANY STYLEZ wydany w 2006 roku, został świetnie przyjęty zarówno przez słuchaczy jak i krytyków muzycznych.

Sofa znalazła się wśród kandydatów do "Paszportu Polityki 2007", a płyta Many Stylez zdobyła FRYDERYKA w kategorii "Nowa Twarz Fonografii". Sofę łączy współpraca koncertowa z Kayah i Michałem Urbaniak.

MARIUSZ LUBOMSKI
Mariusz Lubomski to polski plastyk i muzyk, zaliczany do najwybitniejszych wykonawców piosenki autorskiej. Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającej z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich i pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu i songów Weila-Brechta i Toma Waitsa.

MAJA KOMAN

Charakterystyczny aksamitny dawkowany głos Maji Koman, wspierany instrumentarium w postaci ukulele - piano, zmierza do lekkości i oszczędności która nadaje magię przeszywającą widza. Głębią minimalu i w doborze repertuaru z łatwością wyróżnia ją z pośród polskich wokalistek. Ostatnio tworzy wokół niezależnego studia NRD RECORDS gdzie tworzy indywidualnie oraz w duecie z Tomaszem Cebo.

AKTORZY
Teatry Wilama Horzycy i Wiczy

Nieodzownym elementem naszych spektakli są wszechwiedzący przewodnicy - profesorowie Instytutu B61. W ich role wcielają się aktorzy dwóch toruńskich teatrów - Wiczy i Horzycy. Tajemniczy przewodnicy to Paweł Tchórzelski, Maciej Cegłowski, Krystian Wieczyński, Radosław Smużny i Łukasz Ignasiński.

PERFORMANCE

Stefan Kornacki
Stefan Kornacki (ur. 1983 r. w Toruniu) - grafik, autor instalacji, wideo, działań parateatralnych i performance, poeta. Jest absolwentem grafiki multimedialnej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W swoich dotychczasowych działaniach występował wspólnie min. z Tomaszem Stańko. Jest współtwórcą projektu artystyczno-naukowego INSTYTUT B-61. Lider grupy muzycznej SER CHARLES.

Dominik Smużny
Samozwańczy artysta, instalator, członek perfor-męskiej grupy SAMOTATA, brał udział w wielu festiwalach, przeglądach i wystawach. Jako DOMINES zapalony autofotoportecista, jako DJ DYSKOPOLSKI prezenter muzyczny. Jeden z założycieli Instytutu B61, ostatnio skupiony na pracy scenograficznej podczas realizacji filmowych.

Tomasz Cebo
Audio - instal - performer i malarz. Porusza się w obszarach audio instalacji wykorzystując instrumentarium elektroniczne, tworzy swoistego rodzaju spektakle dźwiękowe. Prowokuje i intryguje co udowodnił swym udziałem w komercyjnym show Must Be The Music, gdzie zaszedł aż do półfinału. Aktualnie tworzy projekt realizatorsko-producencki z Łukaszem MILEWSKIM NRD RECORDS.

Katarzyna Malejka
Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu. W pracy twórczej interesują ją zjawiska ulotne, jednym z nich jest wszechobecne zjawisko obrazu transmitowanego/transformowanego i jego najistotniejszych elementów takich jak przestrzeń, światło, ruch i czas. Reprezentowała Instytut B61 podczas Międzynarodowego Festiwalu Światła Skyway 2010.

Joachim Sługocki
Jarosław Joachim Sługocki - jest studentem toruńskiego malarstwa, zajmuje się malarstwem i instalacją. Projekt realizowanym w ramach Ewolucji Gwiazd to instalacja będąca bezpośrednim nawiązaniem do graffiti, któremu artysta spróbuje nadać całkowicie nową formę, używając środków nieobecnych w tradycyjnym graffiti.

MIEJSCE
Centrum Hewelianum


Pierwszy na Pomorzu kompleks rekreacyjno-edukacyjny - powstał w oparciu o zespół fortów, którymi pokryta jest górująca nad Gdańskiem Góra Gradowa. Ceglane i ziemne kazamaty, w znakomitej większości wybudowane zostały w latach 1867-1874 przez Prusaków. Przez lata forty ulegały postępującej dewastacji. W 1997 r. władze Gdańska powiedziały - dosyć. Zapadła decyzja, że na fortach (na powierzchni, ale i na 27 hektarach podziemnych chodników) powstanie miejsce, gdzie będzie można nie tylko bezpiecznie spacerować, podziwiać panoramę Gdańska, ale i - tak jak w wielu innych europejskich miastach - uczyć się przez zabawę.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bilety - 35 zł, ilość ograniczona

Gdańsk - Gdańska Organizacja Turystyczna, ul. Podwale Grodzkie (tunel PKP)
Manekin, ul. Grunwaldzka 270, Flisak, ul Chlebnicka 9/10, Chrom, ul. Wajdeloty 10
Sopot - Spółdzielnia Literacka, ul. Króla Jana Kazimierza 2,
PapryKA, ul. Grunwaldzka 11 (po 15)
Gdynia - Salon Muzyczny Puls, ul. Waszyngtona 21 (C.H. Gemini)

11-12 Września 2011, start 18.00 grupy wyruszają co 45 minut. Ostatnie wejście 23.15.
Czas jednego spektaklu to około 80 minut.
W sumie 16 grup po około 60 osób = 960 widzów.

Opinie (13) 2 zablokowane

  • MEGA

    awangarda roku

    • 19 0

  • Łoł Gdańsk!

    Byłem na tym w Wawie i Toruniu. Niesamowite!!! Będę na BANK.

    • 15 0

  • Ciekawe

    Słyszałem że to mega pocisk

    • 12 0

  • Gdzie jest hewelianum ? (1)

    Gdzie jest hewelianum ?

    • 0 16

    • na Górze Gradowej, tuż nad PKS-em ;)

      • 2 0

  • fajna inicjatywa

    myslalem ze w hewelianum tylko dla dzieci a tu proszę :)

    • 12 1

  • Kasia Groniec

    tanio jak w biedronce :P

    • 6 4

  • ?

    to jakieś takie naukowe i ze śpiewaniem ma być ?
    W głowie mi sie nie mieści
    powinni tego zabronic

    • 4 11

  • POLECAM

    Totalne zaskoczenie!!! Rewelacyjny pomysł....
    :))))))))))))

    • 1 0

  • ambitnie i interesująco. Gdańsk - Chcemy więcej!

    Miasto Gdańsk powinno wspierać właśnie takie nowatorskie pomysły.

    • 1 0

  • warto być

    super polecam :) full wypas

    • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  • piosenka aktorska , widowisko / show , performance
    kwi 27
    sobota, g. 18:00
    Gdańsk, Manifestacja
    Draq Queens night