stat
Impreza już się odbyła

Noc Muzeów: Scooby Doo w Ratuszu!

Wydarzenie w ramach

Ratusz Głównego Miasta padł ofiarą podstępnego przestępstwa! Znajdujący się w reprezentacyjnej ratuszowej sieni Dzwon Skazańców został skradziony! Niezwłocznie powiadomiona została ekipa Scooby'ego Doo, która 19 maja 2012 roku przybędzie do Gdańska rozwiązać zagadkę!


Dzwon jest bezcennym eksponatem z XVI wieku. Dawniej znajdował się w jednej z narożnych wieżyczek Ratusza Głównego Miasta. Jego głównym zadaniem było odprowadzanie gdańskich skazańców na miejsce kaźni. Stąd też inna jego nazwa - "Dzwon biednych grzeszników".

Wartościowy przedmiot zniknął w tajemniczych okolicznościach nocą między 12 a 13 maja. Według nielicznych świadków - pracowników Muzeum Historycznego Miasta Gdańska - kradzież poprzedziły mrożące krew w żyłach odgłosy łańcuchów, krzyku i płaczu. Policja podejrzewa ingerencje ratuszowych duchów. Tezę potwierdzają nietypowe wskazania muzealnych urządzeń do pomiaru temperatury. Do pomocy wezwana została słynna ekipa Scooby'ego, która znana jest na całym świecie z rozwiązywania podobnych tajemnic.

Wszystkich, którzy pragną być świadomi pojmania złoczyńcy pragniemy zaprosić do Ratusza Głównego Miasta 19 maja 2012 roku. Grupy (po 50 osób) wpuszczane będą od godziny 19.00, średnio co 30 minut. Wejście od strony restauracji "Palowa" (obok głównego wejścia do Ratusza). Koszt biletu - 1 zł.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.