stat
Impreza odwołana

European Jamboree 2020 (2 opinie)

Gdańsk oficjalnie został gospodarzem Europejskiego Zlotu Skautów w 2020 roku. Na Wyspę Sobieszewską w dniach 27 lipca - 6 sierpnia 2020 r., przyjedzie ok. 15 tys. harcerzy z kilkudziesięciu krajów świata.

sie 7-8

sobota - niedziela, godz. 11:00

Pruszcz Gdański, Zastawna
paź 1-3

piątek - niedziela

Gdynia
Europejskie Jamboree powraca po 15 latach, aby harcerze i harcerki, wraz ze skautami i skautkami z innych organizacji skautowych, mogli przeżyć przygodę swojego życia. Jamboree to młodzi ludzie z Europy i świata, którzy spotkają się latem 2020 roku w Gdańsku, aby świętować wartości skautowe, wzmocnić swoją międzynarodową społeczność, a także wymieniać się doświadczeniami i uczyć od siebie nawzajem. Europejskie Jamboree 2020 to wspólne wydarzenie współorganizowane przez WOSM i WAGGGS, którego gospodarzem jest Związek Harcerstwa Polskiego. Obecnie ponad 35 organizacji skautowych z europejskich regionów WOSM i WAGGGS zarejestrowało swoje reprezentacje na EJ2020.

Tematem przewodnim Europejskiego Jamboree 2020 jest hasło ACT, czyli "działaj". Ma zachęcić harcerki i harcerzy, by odkryli swój potencjał do zmiany świata, zwiększyli świadomość wyzwań dla Europy i świata, a także byli gotowi wziąć odpowiedzialność za lokalne społeczności.

Ma w nim wziąć udział ponad 15 tys. osób. W kwietniu rozpoczęła się rejestracja uczestników ze Związku Harcerstwa Polskiego. Uczestnikami jamboree mogą być harcerze starsi i wędrownicy urodzeni pomiędzy 26 lipca 2002 a 31 grudnia 2006 r. Szczegóły można znaleźć na stronie Europejskiego Jamboree 2020.

Organizatorem jest Związek Harcerstwa Polskiego, obie światowe organizacje zrzeszone w WOSM (Światowa Organizacja Ruchu Skautowego) oraz w WAGGGS (Światowa Organizacja Przewodniczek i Skautek).

Opinie (2)

  • Mhh

    Dlaczego tylko ten rocznik? :o

    • 1 0

  • Sceptyk

    Jak się koronawirus rozlezie to cienko to widzę. Impreza powyżej 1000 i szlaban na namioty :(((

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.