• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Etnoscena!: Rasouli & Emamgholi

W tym roku nie spotkamy się w parku Kolibki, by świętować bogactwo muzycznych kultur świata. W ramach naszego nowego, kameralnego cyklu Etnoscena! przygotowaliśmy cztery koncerty, które - mamy nadzieję - choć trochę wynagrodzą brak Globaltiki.

lis 8

wtorek, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 139 - 199 zł
Kup bilet

Cztery soboty, cztery duety eksperymentujące z tradycją.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


08.08 - Dariush Rasouli & Arad Emamgholi

Duet związanych z Polską wirtuozów klasycznej muzyki perskiej. Obaj muzycy grają na wielu tradycyjnych instrumentach, w pełni pokazując bogactwo liczącej tysiące lat perskiej tradycji, W swoich poszukiwaniach kierują się w stronę sufizmu, mistycznej szkoły islamu, która wydała wielu najwybitniejszych perskich muzyków i poetów.

Dariush Rasouli ukończył Akademię Muzyczną w Teheranie. Studiował grę na neyu (flet trzcinowy), tarze (rodzaj lutni) i tombaku (tradycyjny bęben, zwany także zarb). Tradycyjną muzykę irańską poznawał u Madżida Kijani. Wiele koncertował w Iranie, uczył też gry na neyu w szkołach muzycznych w Teheranie i Gorganie. W Polsce mieszka od 2004 roku.

Arad Emamgholi urodził się w Sanandadż w Iranie. Grę na dafie (bęben obręczowy) rozpoczął w wieku pięciu lat. Współpracował z uznanymi kompozytorami takimi jak Ustad Ahmad Pejman, Fariborz Lachini, Nasir Razzazi oraz wokalistami takimi jak Ostad Seddigh Tarif, Hess al din Seraj, Hurvash Khalili, Ghasem Rafati.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.