stat
Impreza odwołana

Etnoscena! Gulzoda

Etnoscena! to nowy cykl koncertowy związany z Globaltiką. Jest to reaktywacja serii, która odbywała się w Gdyni w latach 2004-2005, będącej swego rodzaju zalążkiem i bezpośrednim impulsem do stworzenia festiwalu Globaltica.

paź 17

sobota

Gdańsk,
bilety 85 zł
Kup bilet
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszej publiczności postanowiliśmy dać jej możliwość obcowania z pięknem muzyki świata nie tylko w czasie lipcowego festiwalu, ale także w ciągu roku, kiedy oczekiwanie na Globaltikę ciągnie się niemiłosiernie. W planach mamy wysmakowane, kameralne koncerty, które znacznie lepiej sprawdzą się w komfortowych warunkach małej sali niż na plenerowych scenach Globaltiki. Zawsze ubolewaliśmy, że tyle jest pięknej, poruszającej muzyki, która nie może być zaprezentowana na Globaltice ze względu na brak odpowiedniego miejsca dla niej - teraz to zmieniamy - zapraszamy na ETNOSCENĘ!

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Podczas koncertu wystąpi Gulzoda - jedwabisty głos Transoksanii. Gulzoda Khudoinazarova pochodzi z Buchary, jednego z klejnotów koronnych Orientu, gdzie się urodziła, dorastała i otrzymała pierwsze wykształcenie akademickie. Studiowała śpiew i shashmaqam - klasyczną muzykę Azji Centralnej, wywodzącą się właśnie z tego legendarnego miasta, która w 2003 roku została wpisana przez UNESCO na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości. Gulzoda ukończyła także taszkienckie konserwatorium specjalizując się w śpiewie tradycyjnym i muzyce orientalnej.

Jako jedna z najbardziej cenionych śpiewaczek tradycyjnej muzyki uzbeckiej Gulzoda regularnie występuje na największych scenach krajowych i zagranicznych. W 2016 z powodzeniem zagrała podczas największych targów muzyki świata WOMEX, które odbyły się w Santiago de Compostella.

Podczas gdyńskiego koncertu Gulzodzie towarzyszyć będą dwaj wybitni muzycy uzbeccy - mistrzowie tradycyjnych instrumentów: Bekzod Safarov (dotar, tanbur, doira) i Farruh Vohidov (gidjak). Będzie to zatem wyjątkowa okazja na spotkanie z przepiękną, egzotyczną muzyką Azji Centralnej na najwyższym poziomie.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij