stat
Impreza już się odbyła

Etnoscena!: Badji & Fola

W tym roku nie spotkamy się w parku Kolibki, by świętować bogactwo muzycznych kultur świata. W ramach naszego nowego, kameralnego cyklu Etnoscena! przygotowaliśmy cztery koncerty, które - mamy nadzieję - choć trochę wynagrodzą brak Globaltiki.

paź 17

sobota

Gdańsk,
bilety 85 zł
Kup bilet
lis 18

środa, godz. 20:00

bilety 100-170 zł
Kup bilet
Cztery soboty, cztery duety eksperymentujące z tradycją.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


15.08 - Badji & Fola

Na koniec letniej odsłony Etnosceny! wystąpi duet z Zachodniej Afryki. Obaj muzycy pochodzą z Senegalu, ale postanowili z Polską związać swoje losy. Nie tylko to ich łączy - obaj należą do griotów, kasty profesjonalnych muzyków, swoistych zachodnioafrykańskich bardów, strażników tradycji i historii.

Ablaye Badji to multiinstrumentalista, członek sławnej rodziny griotów - Cissoko. Urodził się i dorastał w Ziguinchor, w Senegalu. Otoczony przez bogactwo kulturalne i muzykę swoich przodków Ablaye zaczął swoją edukację muzyczną od zgłębienia tajników gry na tradycyjnych instrumentach takich jak djembe, sabar, seourouba. Jednak słabość do kory była u niego widoczna od najmłodszych lat.
Zazwyczaj tradycja grania na korze przekazywana jest z ojca na syna. Jednakowoż Ablaye odziedziczył muzyczny spadek od swojego dziadka Kemo Susso jednego z najwybitniejszych senegalskich muzyków swojego pokolenia.

Amadou Fola jest multiinstrumentalistą gra na instrumentach takich, jak: djembe, sabar, tama, balafon, gitara, ngoni. Jest również kompozytorem, tancerzem, wokalistą i wielkim pasjonatem swej rodzimej kultury muzycznej. Urodził się w Dakarze w Senegalu, w rodzinie o muzycznych tradycjach. Brał udział w różnych festiwalach, m. in. w Dubaju, w Maroko, Republice Czeskiej i w Polsce. Amadou dużo koncertuje, a swoją wiedzą o kulturze Afryki Zachodniej chętnie dzieli się także na warsztatach perkusyjnych i tanecznych.

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.