• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Empire Gospel Choir | A pokój na ziemi

Powracają Wasi ulubieńcy! Zapraszamy na koncert Empire Gospel Choir, który tym razem zaprezentuje materiał z drugiej płyty "A pokój na ziemi".

Zespół, jak zawsze w gospelowym stylu, wykona tradycyjne, polskie kolędy (Przybieżeli do Betlejem, Tryumfy Króla Niebieskiego) oraz własne aranżacje współczesnych christmas songów, takich jak Merry Christmas Everyone czy Jingle Bells. Chór zaśpiewa po polsku i po angielsku, wolno i szybko, radośnie i nostalgicznie - koncert przepełniony będzie dobrymi emocjami, radością i sporą dawką energii.

pop - koncerty w Trójmieście


Empire Gospel Choir - chór pochodzący z Trójmiasta, powstał w 2012 roku. Dynamiczny i radosny 15-osobowy zespół niosący dobrą nowinę poprzez śpiew i muzykę gospel. Energia, jaką zespół obdarza słuchaczy, zawsze przynosi uśmiech, a urzekające i niepowtarzalne wykonania chwytają za serce. W repertuarze można usłyszeć typowe pieśni gospelowe, ale również polskie i zagraniczne hity. Zespół ma za sobą wiele koncertów, nagrania studyjne, realizacje płytowe oraz telewizyjne (np. TVN, TVP, Polsat ). Jednym z osiągnięć chóru to zajęcie II miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere 2017 (rok wcześniej zespół zdobył III miejsce). W styczniu 2017 roku chór uzyskał również Dyplom Uznania Pro Ecclesia et Populo, za dokonania artystyczne oraz propagowanie kultury muzycznej. W ramach nagrody chór występował w Europarlamencie w Brukseli. W 2019 roku Empire Gospel Choir nagrał swoją debiutancką płytę "Glory to Glory". Zespół w stylu gospelowym wykonuje na niej zarówno tradycyjne spiritual songs, jak i własne aranżacje współczesnych popowych przebojów. Miks i mastering płyty został zrobiony w Nowym Jorku przez Dave'a Darlingtona, wielokrotnego zdobywcę nagród Grammy, znanego ze współpracy m.in. z Madonną, Waynem Shorterem i Stingiem.

Empire Gospel Choir koncertuje ze swoim obszernym gospelowym programem w wielu miejscach, ale jest też chętnie zapraszany na gale, targi i ceremonie ślubne. Czynnie współpracuje ze stowarzyszeniami, fundacjami i ośrodkami kultury. Dyrygentką i założycielką zespołu jest Arleta Słomkowska.

Empire Gospel Choir:
Arleta Słomkowska
Magdalena Lilla
Adrian Kowalski
Katarzyna Burghard
Natalia Behrendt
Natalia Panasiuk
Marceli Szewczuk
Barbara Wojsz
Anna Godzińska
Adrian Renda
Danka Kwiatkowska
Kasia Wyrzykowska
Kasia Skupniewicz
Ewelina Koch
Akompaniament: Krzysztof Słomkowski - piano
 

Opinie