stat
Impreza już się odbyła

Elvis - A Little Jazz Conversation

Koncert jazzowy adeptów IV roku PPSWA z aranżacjami Pati Goli i Krzysztofa Wojciechowskiego. Elvis Presley to jedna z najważniejszych ikon popkultury XX wieku. Często nazywany "Królem Rock and Rolla" lub po prostu "Królem". Jego muzyka to mieszanka gatunków takich jak: rock, pop, country czy rock and rolll. Jego muzyka, charyzma i buntowniczy duch mają ogromny wpływ na oblicze kultury oraz ukształtowały wielu późniejszych artystów.

Konfrontacja z jego twórczością była więc dla nas ogromnym wyzwaniem. Z początku byliśmy zaskoczeni wyborem Elvisa na artystę, którego twórczością mieliśmy zajmować się przez kolejne pół roku. Z czasem przekonaliśmy się, że Presley to coś więcej niż ikona, którą znamy. Proste, a zarazem niebanalne tematy muzyczne w połączeniu z często poruszającymi tekstami to według nas kwintesencja dobrej muzyki.

rock - koncerty w Trójmieście


Koncert jest zwieńczeniem naszej półrocznej pracy, momentami cięzkiej, pełnej eksperymentów, lecz koniec końców ciekawej i pouczającej. Nie zabraknie nawiększych hitów, jak i mniej znanych, równie ciekawych utworów. Będzie nastrojowo, ale znajdzie się też miejsce na dużą dawkę pozytywnej, muzycznej energii.

Wokaliści - adepci IV roku:
Sandra Brucheiser
Marzena Gargas
Beata Kępa
Katarzyna Ogrodniczak
Maria Skobyłko
Anna Słomka
Natalia Smagacka
Katarzyna Witkowska
Kacper Bocek
Błażej Chorobiński
Jakub Ciesielski
Łukasz Gocławski
Patryk Maślach
Kacper Siedlecki
Michał Słomka

PATI GOLA
Polska wokalistka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Studia ukończyła z wyróżnieniem. W międzyczasie otrzymała stypendium Rhythmic Music Conservatory w Danii. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in I miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Katowicach 1997, wyróżnienie na Festiwalu Fama w tym samym roku, wyróżnienie dla Indywidualności Jazzowej na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach (1996) oraz na Festiwalu "Gaude Fest" w Ustroniu. Ma na koncie kilkadziesiąt produkcji, programów telewizyjnych i festiwali, współpracowała z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny.

KRZYSZTOF WOJCIECHOWSKI
Absolwent Studium Wokalno - Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2008). Solista Teatru, w zespole od 2006 roku. Gra w spektaklach: "Wiedźmin" - Jeż, reż. W. Kościelniak (2017); "Notre Dame de Paris" - Clopin, reż. G. Maheu (2016); "Ghost" - Sam, Carl, reż. T. Dutkiewicz (2015); "Zły" - Zły - Henryk Nowak, reż. W. Kościelniak (2015); "Avenue Q" - Żaczek Przyjemniaczek", reż. M. Miklasz (2014); "Przygody Sindbada Żeglarza" - Diabeł Morski, reż. J. Kilian (2014); "Tuwim dla dorosłych", reż. J.J. Połoński (2013); "Chłopi" - Kowal, reż. W. Kościelniak (2013); "Shrek" - Osioł, reż. M. Korwin (2011); "Grease" - Kenicke, Anioł, reż. M. Korwin (2011); "Lalka" - Subiekt Klejn, reż. W. Kościelniak (2010); "Spamalot" - Patsy, reż. M. Korwin (2010).

Bilety: 30 zł
Dostępne: Interticket oraz CultureBox Gdynia

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • rock , pop
  maj 23
  czwartek, g. 21:00
  Gdańsk, Wydział Remontowy
  The Dames

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni