stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Eluveitie

Szwajcarska, folkmetalowa kapela Eluveitie po jesiennej trasie promującej album "Origins", powraca znowu do Polski. W ramach trasy Origins World Tour 2015 zespół odwiedzi 15 krajów europejskich. Koncert w B90 będzie jedynym występem grupy w Polsce.

gru 27

poniedziałek, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 25 zł
maj'22 18

środa, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 120 zł
przedsprzedaż 99 zł
ELUVEITIE (Szwajcaria) folkmetal, melodyjny death metal:

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Alpy są piękne. Kryją też w sobie wiele pięknych historii. A te lubi opowiadać przy wtórze tradycyjnych folkowych dźwięków z alpejskich okolic, przemieszanych z ostrym metalem, jedna z największych obecnie folkmetalowych formacji, Eluveitie. Która zawsze w Polsce może liczyć na owacyjne przyjęcie licznej widowni.

Grupa powstała w 2002 roku w miasteczku Winterthur. Tak samo nazywało się towarzystwo ubezpieczeniowe, które reklamował u nas przed laty Bogusław Linda pod hasłem "Życie to nie film", i właśnie w tej miejscowości ma swoją siedzibę. Chrigel Glanzmann nie zamierzał jednak ze sprzedawania polis uczynić swego sposobu na życie. Kochał ostry metal, historię oraz mitologię celtycką, a do tego potrafił śpiewać oraz grać na wielu instrumentach.

Skład Eluveitie zmieniał się wielokrotnie. Tylko Glanzmann, niekwestionowany przywódca i lider oraz główny kompozytor, pamięta narodziny kapeli. Kapeli, która z każdą kolejną płytą rozwija swój styl i opowiada coraz ciekawsze historie. Które chętnie poznaje coraz więcej fanów na świecie. Płyta "Origins" z 2014 roku traktuje, w dużym uproszczeniu, o tym, jak narodziła się Szwajcaria. Napisane przez Glanzmanna opowieści i muzyka, spotkały się z niesamowitym przyjęciem poza ojczyzną. Dość powiedzieć, że na wymagającym rynku niemieckim dotarła do szóstej pozycji oficjalnego zestawienia albumów!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

  • ciężkie brzmienia , rock
    gru 4
    sobota, g. 18:00
    Gdynia, Klub Ucho
    Nocny Kochanek