stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

EkoPrzystań - ekologiczna przystań dobrej zabawy (1 opinia)

Grupa młodzieży tworząca projekt społeczny "Bottle Spirit Polska" zaprasza na wydarzenie społeczne w dniu 11 maja. Celem imprezy jest uświadomienie o zagrożeniach płynących z nadmiernej emisji odpadów.

W programie przewidziano przedstawienie rozwiązań zmniejszenia produkcji odpadów, prelekcje, przeprowadzenie warsztatów zero-waste, występy artystyczne oraz poinformowanie o pomyśle sortowania butelek PET w nowatorski sposób.

PROGRAM IMPREZY:
10:30 - rozpoczęcie wydarzenia "EkoPrzystań"
11:00 - 11:45 (Panel wewnątrz budynku) - Centrum Nauki EXPRERYMENT, wykład pt.: "Moja, Twoja, Nasza Ziemia"
11:55 - 12:35 (Panel na dworze) - Akwarium Gdyńskie - ,,Zagrożenia płynące z obecności plastiku w morzu"
12:45 - 13:30 (Panel na dworze) - Straż miejska - zajęcia dla dzieci i młodzieży poświęcone prawidłowemu segregowaniu odpadów
13:45 - 14:45 (Panel wewnątrz budynku) - Mateusz Maziewski - prelekcje pt. "Człowiek z plastiku, czyli w jaki sposób mikroplastik stał się naszym towarzyszem"
14:50 - 15:05 (Panel na dworze) - Zespół Bottle Spirit Polska - krótka prezentacja projektu
15:30 - 16:15 (Panel na dworze) - Mateusz Kozielecki (Muzeum Miasta Gdynia) wykład pt.: "Zielony Minimalizm"
16:20 - 16:50 (Panel na dworze) - Maciej Szkudlarek (ECO-PROJEKT) - prelekcja o technologiach recyklingu
17:00 - 17:20 (Panel na dworze) - zakończenie wydarzenia, ogłoszenie wyników konkursów, podziękowanie sponsorom, partnerom i gościom


Warsztaty i Stoiska:

- Lilki Szpilki, Agnieszka Nowicka - warsztaty szycia eko-toreb na zakupy jako zamiennik dla plastikowych worków

- Fundacja A Może By..., Agata Braun - warsztaty DIY tworzenia organizerów z plastikowych butelek

- Akademia Kalamo - twórcze warsztaty rękodzielnicze (biżuteria z butelek plastikowych, eko-stwory z plastiku i papieru, instrumenty z butelek) oraz stoisko Eko-Strefa "Upcycling, czyli dajemy drugie życie rzeczom"

- Akwarium Gdyńskie MIR, Irmina Plichta, Dominika Wojcieszek, Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego - Stoisko ukazujące wpływ zanieczyszczenia odpadami plastikowymi na ekosystemy morskie oraz jak człowiek w codziennym życiu przyczynia się do problemu. Przy stoisku będą odbywały się cykliczne pogadanki i dyskusje w grupach zainteresowanych osób oraz prowadzone będą w godz. 15:00 -17:00 warsztaty związane z problematyką wpływu plastikowych zanieczyszczeń na morskie organizmy.

- PoPracownia Ogrodowa Dzika Radocha, Elwira Niemiec - warsztaty " Plastikowym doniczkom mówię NIE" - nauczymy się robić kokedamę, czyli japoński sposób prowadzenia rośliny w kuli z mchu.
(godz: 12-15)

- Bottle Spirit Polska - specjalne stanowisko, w którym będzie można wziąć udział w dwóch głównych konkursach EkoPrzystani: "Mój pomysł na recykling" oraz "Moje eko-DIY". Udostępnione zostaną kredki, papier do rysowania, plastikowe butelki, taśmy, nożyczki, kleje, kartony, rolki po papierze toaletowym itp.

W czasie całego wydarzenia będą rozgrywać się 3 główne konkursy:
1. "Gdyńska wymiana butelek" - przynieś najwięcej plastikowych butelek podczas wydarzenia i wygraj DARMOWY WSTĘP do Centrum Nauki EXPERYMENT Gdynia.

2. "Mój pomysł na recykling" - pomysł na utylizację plastikowych butelek w postaci pracy plastycznej.Podczas festiwalu na specjalnym stanowisku przedstaw swój pomysł na utylizację butelek PET w postaci rysunku i wygraj DARMOWY WSTĘP do Centrum Nauki EXPERYMENT Gdynia.

3. "Moje eko-DIY" - metodą DIY stwórz najładniejszą pracę z dostępnych śmieci na specjalnym stanowisku podczas wydarzenia i wygraj DARMOWY WSTĘP do Centrum Nauki EXPERYMENT Gdynia.

Sponsorem całego wydarzenia jest ADVA Optical Networking Sp. z o.o.

Bottle Spirit Polska
Jesteśmy młodzieżowym zespołem projektowym o nazwie "Bottle Spirit Polska" realizowanym w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.Tworzymy lokalny projekt, który ma na celu zwrócenie uwagi na rosnącą liczbę plastikowych odpadów. Założenie naszego projektu jest doprowadzenie do stworzenia automatycznych maszyn do sortowania butelek PET na terenie naszego miasta.

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni