Impreza już się odbyła
PATRONAT

Edyta Geppert (2 opinie)

pop

Zapraszamy na koncert Edyty Geppert w ramach jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 35-lecia działalności artystycznej.

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Recital Edyty Geppert to interpretatorski kunszt i niezwykła umiejętność budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, a nawet kabaretowymi - te ostatnie z tekstami klasyka gatunku - Mariana Hemara. To wreszcie niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

pop - koncerty w Trójmieście

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • Zauroczony

  Niech ktoś sobie posłucha np. "Poeci nie zjawiają się przypadkiem". Nie tylko piękny tekst, ale przede wszystkim arcydzieło wykonania. I co najważniejsze, p. Edyta nie musi robić salta na scenie ani malować włosów na zielono, żeby zostać zauważona. Ona po prostu śpiewa... I jest artystką. Po prostu artystką.

  • 1 0

 • Zdecydowanie.
  Niektórzy nie muszą krzyczeć i piszczeć, że są. Oni poprostu są. Za to moje uznanie. Kobieta z klasą. Dama...

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • pop , clubbing / disko
  sty 21
  piątek, g. 21:00
  Gdańsk, Wolność
  Cypis
 • jazz , pop
  sty 21
  piątek, g. 20:00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Vex Candy