• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Edukacyjny piknik rodzinny (11 opinii)

Początek w ekologicznym stylu. Potem - dużo informacji, wiele z nich przekazywanych w nieszablonowy sposób. To główne założenia kampanii edukacyjnej poświęconej obowiązkowi segregacji szkła, który będzie obowiązywał w Gdańsku od 1 lipca. Kampania startuje już za pięć dni - w długi majowy weekend.

Inauguracją kampanii będzie ekologiczny rodzinny Piknik 'Uwaga! Szkło!' w sobotę, 30 kwietnia w Parku Reagana w Gdańsku. Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach 12:00-17:00.

Będą dziesiątki atrakcji, wszystkie promujące ekologię i segregację szkła. Będą odbywały się w dwóch miejscach - na głównej scenie oraz w strefie pikniku. Na tej pierwszej pojawią się spektakle dla najmłodszych, eko-kabaret, quiz ekologiczny z nagrodami.

Na koniec zaplanowany jest koncert zespołu Recycling Band, grającego na własnoręcznie wykonanych instrumentach z odpadów oraz wokalistki Reni Jusis!

W pobliżu sceny na gości czekać będą namioty edukacyjne, w których najmłodsi będą mogli tworzyć m.in. łódki z plastikowych opakowań, lampiony ze słoików, ekologiczne gry planszowe czy recyclingowe kalejdoskopy z rolek po papierze. Tuż obok, swoich sił próbować będzie można w eko-igrzyskach. W ich ramach będzie budowanie wieży z puszek czy przemieszczanie się po gigantycznej grze planszowej tak, by zaoszczędzić jak najwięcej wody.

Za zabawę w poszczególnych strefach uczestnicy otrzymywać będą kupony, które można będzie wymienić na ekologiczne upominki oraz zdrowe przekąski. Nagroda główna, czyli rower, trafi zaś do rąk najbardziej kreatywnego uczestnika pikniku, który stworzy hasło promujące segregację szkła.

Piknik rodzinny będzie też okazją do wzięcia materiałów informacyjnych oraz porozmawiania z przedstawicielami miasta o wprowadzanej od lipca obowiązkowej segregacji szkła i działającym systemie gospodarki odpadami.

- Chcemy w ten sposób nie tylko poinformować mieszkańców o nadchodzących zmianach, ale też zwrócić ich uwagę na temat recyklingu i selektywnej zbiórki odpadów - mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak. - Obowiązkowa segregacja szkła jest kolejnym krokiem w dążeniu do uzyskania wysokich poziomów odzysku odpadów narzuconych nam przez Unię Europejską - dodaje.

- Obowiązek segregacji szkła będzie obowiązywał od 1 lipca. Do tego czasu do każdego gospodarstwa domowego w Gdańsku zostaną dostarczone nowe - ZIELONE - pojemniki lub worki na odpady szklane. Będą oznakowane specjalnymi symbolami, będą na nich nadrukowane lub naklejone informacje, co można, a czego nie powinno się tam wyrzucać - wyjaśnia dyrektor Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku Mieczysław Kotłowski. O wszystkim opowiemy mieszkańcom podczas pikniku. To wydarzenie będzie zresztą początkiem szerokiej kampanii informacyjnej o segregacji szkła. Za jej pośrednictwem chcemy dotrzeć do każdego mieszkańca Gdańska i wyjaśnić nowe zasady gromadzenia odpadów. Nie ma się czego bać - segregacja jest niezwykle prosta, wymaga jedynie niewielkiego przeorganizowania gospodarstwa domowego - dodaje Kotłowski.

Program Pikniku Rodzinnego Uwaga! Szkło!

12:00 - Rozpoczęcie pikniku
12:10 - 13:00 - Eko Przedstawienie
Przedstawienie porusza tematykę związaną z odpadami - z naciskiem na segregację (szczególnie) szkła. W spektaklu wezmą udział aktorzy przebrani za wesołe, przyjazne postacie z Recyklingowej Krainy. Zaproszą widzów do swojego świata, gdzie panuje kosmiczna harmonia (jak w układzie planet). Widzowie będą świadkami ich zabawnych perypetii, które spowodowane są błędami w segregacji odpadów. To wszystko w interakcji z publicznością.
13:00 - 13.20 - Występy gimnastyczek
13:30 - 14:10 - Eko Kabaret
To rozmowy śmieci na śmietnisku. Odpady obalają mity dotyczące postępowania z odpadami, ich nieprawidłowej segregacji i zagospodarowania. Na koniec uczą widzów piosenki, która utrwalić ma dobre nawyki segregacyjne.
14:10 - 14:30 - Konkurs Ekologiczny
Uczestnicy odpowiadają na pytania. Są one skonstruowane w ten sposób, aby przekazywały jak najwięcej treści informacyjnych oraz ciekawostek z zakresu segregacji odpadów. Każdy uczestnik konkursu otrzymuje nagrodę - kupon na pakiet edukacyjno-informacyjny.
14:30 - 15:00 - Ekologiczny spektakl dla najmłodszych
15:00 - 15:50 - Koncert zespołu Recykling Band
Zespół grający na własnoręcznie wykonanych instrumentach z odpadów (znanych również pod nazwą Recycling Instruments), finaliści V edycji programu Mam Talent!
Członkowie RB do budowy instrumentów używają m.in. butelek, puszek, wiader, starych części rowerowych, mebli, podzespołów komputerowych, a nawet takich przedmiotów, jak grzebienie, wieszaki czy gąbki z materacy.
16:00 - 16:10 - rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze hasło promujące segregację szkła. Podczas pikniku uczestnicy wymyślają, hasło, slogan ekologiczny, swoje propozycję wrzucają do specjalnego pojemnika. Przez cały czas trwania pikniku jury ocenia propozycje. O 16:00 nastąpi ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagrody przez jednego z prezydentów Gdańska.
16:10 - 17:00 - Koncert RENI JUSIS


Finałowe wydarzenie dnia. Koncert niezwykłej wokalistki, autorki licznych przebojów, znanej Eko mamy. Reni Jusis, dała się poznać jako aktywna ambasadorka zdrowego, zgodnego z naturą stylu życia. Jest współautorką "Poradnika dla zielonych rodziców", przedstawiającego metody wychowywania dzieci w zgodzie z ekologią.

Artystka przez lata dominowała na scenie krajowego popu, jednocześnie poszerzając pole gatunkowe sięgając po rytmy reggae czy elektro-pop a na muzyce elektronicznej kończąc.

Teraz po siedmioletniej przerwie, podczas której poświęciła się wychowaniu dzieci, powraca z nowym, bardzo dobrze ocenianym albumem 'BANG'. Piosenkarka prezentuje utwory w nowym elektronicznym brzmieniu, album zbiera coraz więcej dobrych recenzji.

Przeczytaj także

Opinie (11)

 • Picnic ekologiczny (2)

  Od wczoraj ustawiana wielka scena. Wczoraj I dziś samochody pikniku ekologicznego rozjeżdżajace parkowe ścieżki. Bardzo głośna basowa muzyka od sobotniego popołudnia - idealna żeby zagłuszyć I przegonić ptaki. Gratuluję Powysłu organizatorom. Duże pieniadze I ogromna bezmyślność. Ekologia po Polsku.

  • 8 3

  • G

   To ma być piknik ekologiczny? Chałas i odstraszanie z parku nie tylko ludzi ale i mieszkających tam ptaków i zwierząt. Kto na coś takiego pozwolił? Nie po to idę do parku by ludzkiego hałasu słuchac!

   • 2 0

  • Z tym rozjeżdżaniem ścieżek to bym się nie przejmował. Był ugór, miasto zbudowało ścieżki, pozwoliło rozjeżdżać i miasto naprawi. Po prostu koszty organizacyjne. Co do hałasu to się zgadzam, że było głośno. Z drugiej strony nad stawkami prawie nic nie było słychać, bernikla i łabędź wysiadywały jaja, kaczki zamiast zieleniny zajadały ze smakiem chleb na brzegu (też lubią fast food i przekąski), który jakaś pani niezbyt roztropnie im rzucała. Całe lato coś dzieje się w okolicy. Dmuchane zamki na plaży, dyskoteki w barze przy deptaku itp. To jednak miasto. Dzisiejsza impreza może trochę przepłoszy lisy, których za dużo w okolicy. Nic się nie boją. Od roku nie widziałem zająca. Pewnie nie udało mu się uciec przed lisami.

   • 0 0

 • Gdzie dokładnie będzie odbywał się piknik??? (7)

  Park reagana jest duży - nie wiem gdzie konkretnie się kierować. Proszę o wskazówkę

  • 3 0

  • od ulicy Jagiellońskiej, przy plcu zabaw i skyte parku (2)

   :)

   • 0 2

   • Nie bardzo chyba bo tu cicho

    • 0 0

   • Wystarczy posłuchac. Hałas w całym parku i okolicy.

    • 0 0

  • Nie udało się dotrzeć (2)

   Slaba organizacja. Nie wiedziałam gdzie dokładnie odbywa się impreza. Jedni szli w kierunku Obrońców inni pozostali przy placu zabaw gdzie przeważnie odbywają się imprezy. Nam odechcialo się szukania z dwójką dzieci.

   • 0 0

   • w połowie odcinka między Obrońców a Jana Pawła II (1)

    Zgodnie z opisem w zapowiedzi rozpoczęliśmy nasłuchiwania od Piastowskiej i musieliśmy sporo pochodzić. Ktoś z organizatorów nie doinformował trojmiasto. pl. A może to było zamierzone, dla zdrowia.

    • 0 0

    • Taki bieg na orientację.

     • 1 0

  • piknik

   w internecie podana zła informacja,dotycząca miejsca pikniku-napisano,że na ul.Piastowskiej,a okazało się,że jest w innym miejscu.Dużo ludzi w ogóle nie dotarło.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.