stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Eco Event

Do jakiego pojemnika wrzucić karton po mleku albo baterie? Co zrobić ze starym telewizorem lub pralką, które zalegają w piwnicy? Przy temacie segregacji pojawia się wiele pytań, na które odpowiedzi będzie można uzyskać podczas Eco Eventu w Parku Handlowym Matarnia. 21 kwietnia będzie też możliwa wymieniana odpadów na sadzonki.

Iluminacje w Parku Oliwskim

1 grudnia 2019 - 2 lutego 2020

Gdańsk,
Wstęp wolny

Ogród 2020

maj'20 8-10

piątek - niedziela

Eco Event to coroczne wydarzenie dla dorosłych i dla dzieci poświęcone działaniom proekologicznym. W przeddzień Światowego Dnia Ziemi na terenie Parku Handlowego Matarnia powstanie "zielona" strefa, gdzie Stena Recycling zbierze różnego rodzaju odpady - stary sprzęt elektroniczny, makulaturę, opakowania szklane, butelki PET, baterie oraz puszki aluminiowe.

- Dzięki zbiórkom i zaangażowaniu społeczeństwa, wspólnie jesteśmy w stanie przetworzyć zużyte produkty i tym samym zatroszczyć się o środowisko - mówi Victoria Żelisławska, Specjalista ds. Komunikacji w Stena Recycling. - Wiosna i Lato to czas wyjazdów do lasów i nad jeziora. Oddając odpady do recyklingu pomagamy chronić te miejsca i przeciwdziałamy zanieczyszczeniom oraz katastrofom ekologicznym. Organizowane zbiórki to również doskonała okazja, aby zrobić domowe porządki, oddać bezpłatnie stare sprzęty elektroniczne oraz inne niepotrzebne rzeczy i pozwolić materiałom zyskać nowe życie.

Każdy, kto przyniesie zbędne przedmioty, w zamian otrzyma sadzonki roślin, które przyozdobią balkony czy ogródki. Jeżeli ktoś uzna, że kwiatów ma już za dużo, będzie mógł je przekazać do "banku sadzonek" w celu zasadzenia w ogrodach społecznych.

- Liczba zebranych każdego roku odpadów świadczy o tym, że Eco Event i tego typu akcje są potrzebne - mówi Katarzyna Kaczmarek, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia. - Staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego zawsze dbamy o atrakcje towarzyszące, skierowane również do najmłodszych klientów naszego centrum.

Warsztaty i strefę dla dzieci przygotuje Trójmiejski Bank Żywności. Odbędzie się wspólne gotowanie po wegańsku "z resztek" czy warsztat kreatywny - produkowanie pomysłów na niemarnowanie. Eco Event poświęcony będzie również edukacji dotyczącej odpadów i nowego systemu segregacji w Gdańsku.

Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia (sobota) w godzinach 9.00 - 18.00:
- zbiórka odpadów na parkingu przy sklepie Media Markt
- pozostałe eco atrakcje w lokalu naprzeciwko sklepu C&A

Organizatorami wydarzenia są Park Handlowy Matarnia, IKEA Gdańsk, Stena Recycling oraz Bank Żywności w Trójmieście.

Patronem medialnym jest trojmasto.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni