• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Echo Miasta vol.7: Rootical Connection, Sław, RasDaft, DjJaca

ECHO MIASTA to cykl imprez mający na celu promocję ciekawych zjawisk muzycznych rodzimej sceny reggae, dub. W pierwszy piątek czerwca po raz drugi zapraszamy do klubu Metro na siódmą edycję w miarę cyklicznej imprezy od Rootical Connection Sound System.

w każdy czwartek (do 13.10), godz. 22:00

Gdynia,
Wstęp wolny
lip 3

niedziela, godz. 20:00

bilety 109 - 139 zł
Kup bilet
Razem z gospodarzami tej nocy zagrają: Ras Daft, Sław oraz Dj Jaca.

02.06.2017
Klub Metro
Start: 21:00
Wejście: 10zł

DJ JACA
Dj, selecta, organizator, animator muzyczny. Twórca/organizator takich trójkolorowy imprez jak: Reggae Night, Reggae-Roots-Dub, ReggaeSka, Reggae w Stoczni, Marleyki 67', 68', 69', 70', 71'.
Jego reggae'owe imprezy, to połączenie reggae/roots/dub. Wierny jamajskim mistrzom, pamięta i promuje krajową scenę reggae.

RAS DAFT (Dub Salute Sound System / Jarocin, Lublin)
Ras Daft pochodzi z Wielkopolski, lecz związany jest z lubelskim soundsystemem Dub Salute. Od lat pasjonuje się czarnymi płytami oraz zgłębia kulturę i muzykę reggae. W Dub Salute jest selektorem, a jego specjalizacją są eksperymenty z rozmaitymi odmianami muzyki roots i digital dub. W swojej selekcji prezentuje numery łączące ze sobą pozytywny przekaz i wyjątkowe brzmienie linii basowych. Oryginalność i różnorodność jego setów nie pozwala na stanie w miejscu z poczuciem monotonii. Celem Ras Dafta jest przenoszenie słuchacza z każdym kolejnym kawałkiem w inny wymiar.

SŁAW
Sław - niewystępujący w oficjalnym, systemowym obiegu informacji, bojownik i fascynat brzmienia nisko osadzonego basu, współgrającego z uderzeniami werbla i stopy zawieszonych w kosmicznych przestrzeniach pogłosu znanych w szerszej kulturze jako reggae i dub. W dobie coraz większej digitalizacji uniwersum muzycznego sięga do właśnie takiego zapisu scieżek dźwiękowych w postaci płyt cd, prezentując sporadycznie sety netlabelowych i nie tylko perełek w stylu digital revival.

ROOTICAL CONNECTION SOUND SYSTEM
Rootical Connection to zjednoczone siły trzech trójmiejskich selektorów, promotorów i pasjonatów korzennych wibracji. Dub Radix, Ledu i Krzych hołdują bezkompromisowemu, soundsystemowemu stylowi grania tworząc ze swojej selekcji potężną dawkę szeroko pojętej muzyki reggae okraszonej chantingiem na mikrofonie i najróżniejszymi efektami dzwiękowymi.. W doborze numerów kierują się przede wszystkim głębią brzmienia i przekazu. Rootical Connection to także inicjatywa mająca na celu stworzenie własnego, w pełni niezależnego i mobilnego sound systemu. Cel został osiągnięty. A wszystko to, by szerzyć muzykę Jah!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • clubbing / disko , pubbing
  maj 28-29
  sobota - niedziela, g. 21:00 - 5:00
  Sopot, Coyote Bar
  Lollypop play: Dj slawgol
 • clubbing / disko
  maj 28
  sobota, g. 21:00
  Gdańsk, Wydział Remontowy
  Rock Night