stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

ETNOkiermasz

Zapraszamy na Świąteczny ETNOkiermasz, gdzie z dala od gwaru wielkich galerii handlowych kupisz tu oryginalny prezent świąteczny dla najbliższych. Do wyboru haftowane serwetki, rzeźby ludowe, ozdoby świąteczne, zabawki, kartki świąteczne, słodkie miodowe upominki.

Po zakupach weź udział w rodzinnych warsztatach tworzenia tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych. Wspólnie odkryjmy magię Świąt!

WARSZTATY:

2 grudnia, niedziela, godz. 11.00-13.00
"Stemplowane torby na prezenty - ukraińska wybijka"


Prowadzenie: Hanna Drobchenko
Вибійка [wybijka] to dekorowanie płócien tradycyjnymi wzorami i ornamentami za pomocą specjalnie rzeźbionych stempli. Ukrainki stosowały wybijki do tworzenia niepowtarzalnego wzoru na ludowej odzieży, ręcznikach, obrusach, poszewkach czy firankach. Podczas warsztatów samodzielnie ozdobimy bawełniane torby ekologiczne i papierowe, które mogą posłużyć jako prezenty dla naszych najbliższych.

8 grudnia, sobota, godz. 11.00-13.00
"Świąteczne kartki, pocztówki i bileciki"


Prowadzenie: Kamila Szelągowicz
W dobie SMS-ów i e-maili własnoręcznie zrobiona kartka świąteczna to prawdziwy rarytas! Jeśli jeszcze zostanie wysłana tradycyjną pocztą, z pewnością stanie się cenną pamiątką dla adresata. Warto powrócić do tradycji świątecznych pocztówek, wykonanych różnymi technikami kolażowymi. A jeśli wystarczy czasu, zrobimy ozdobne bileciki do świątecznych upominków!

9 grudnia, niedziela, godz. 11.00-13.00
"Anielskie święta"


Prowadzenie: Angelika Szufler
Doskonałe przedświąteczne kreatywne zajęcia dla całej rodziny, których inspiracją jest twórczość ludowa. Łącząc techniki i materiały, wykonamy anielskie ozdoby z opłatków, bibuły, kolorowego papieru oraz słomy. Nasze anioły będą także powstawać w technice decoupage lub malarskiej na drewnianych gotowych formach.

15 grudnia, sobota, godz. 11.00-13.00
"Filcowe upominki"


Prowadzenie: Anna Skuczyńska
Otwieramy świąteczny warsztat filcowania na mokro - techniki wywodzącej się z tradycyjnego spilśniania wełny. W ten sposób, wykorzystując działanie wody, mydła i ręcznej pracy, tworzono ciepłe tkaniny, takie jak filc czy sukno. Każdy wyjdzie z warsztatów z efektowną filcową bransoletką, idealną na prezent dla babci lub mamy.

16 grudnia, niedziela, godz. 11.00-13.00
"Opłatkowe światy, bibułkowe drobiazgi"


Prowadzenie: Iwona Świętosławska
Zgodnie z tradycją opłatek służył niegdyś jako element dekoracyjny, z którego tworzono kunsztowne przestrzenne formy - tzw. światy. Przywracamy zapomnianą tradycję, ponieważ na naszych warsztatach stworzymy dekoracje choinkowe z cieniutkich kolorowych opłatków. Powrócimy również do sztuki wykorzystywania bibułki w tworzeniu zabawek i ozdób świątecznych.

Koszt warsztatu: 8 zł (osoba dorosła), 4 zł (dziecko), dzieci do lat 7 bezpłatnie.

Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rezerwacji w kasie muzeum tel. 58 552 12 71 w. 101

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni