stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

ETNOkiermasz

Zapraszamy na Świąteczny ETNOkiermasz, gdzie z dala od gwaru wielkich galerii handlowych kupisz tu oryginalny prezent świąteczny dla najbliższych. Do wyboru haftowane serwetki, rzeźby ludowe, ozdoby świąteczne, zabawki, kartki świąteczne, słodkie miodowe upominki.Po zakupach weź udział w rodzinnych warsztatach tworzenia tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych. Wspólnie odkryjmy magię Świąt!

WARSZTATY:

2 grudnia, niedziela, godz. 11.00-13.00
"Stemplowane torby na prezenty - ukraińska wybijka"


Prowadzenie: Hanna Drobchenko
Вибійка [wybijka] to dekorowanie płócien tradycyjnymi wzorami i ornamentami za pomocą specjalnie rzeźbionych stempli. Ukrainki stosowały wybijki do tworzenia niepowtarzalnego wzoru na ludowej odzieży, ręcznikach, obrusach, poszewkach czy firankach. Podczas warsztatów samodzielnie ozdobimy bawełniane torby ekologiczne i papierowe, które mogą posłużyć jako prezenty dla naszych najbliższych.

8 grudnia, sobota, godz. 11.00-13.00
"Świąteczne kartki, pocztówki i bileciki"


Prowadzenie: Kamila Szelągowicz
W dobie SMS-ów i e-maili własnoręcznie zrobiona kartka świąteczna to prawdziwy rarytas! Jeśli jeszcze zostanie wysłana tradycyjną pocztą, z pewnością stanie się cenną pamiątką dla adresata. Warto powrócić do tradycji świątecznych pocztówek, wykonanych różnymi technikami kolażowymi. A jeśli wystarczy czasu, zrobimy ozdobne bileciki do świątecznych upominków!

9 grudnia, niedziela, godz. 11.00-13.00
"Anielskie święta"


Prowadzenie: Angelika Szufler
Doskonałe przedświąteczne kreatywne zajęcia dla całej rodziny, których inspiracją jest twórczość ludowa. Łącząc techniki i materiały, wykonamy anielskie ozdoby z opłatków, bibuły, kolorowego papieru oraz słomy. Nasze anioły będą także powstawać w technice decoupage lub malarskiej na drewnianych gotowych formach.

15 grudnia, sobota, godz. 11.00-13.00
"Filcowe upominki"


Prowadzenie: Anna Skuczyńska
Otwieramy świąteczny warsztat filcowania na mokro - techniki wywodzącej się z tradycyjnego spilśniania wełny. W ten sposób, wykorzystując działanie wody, mydła i ręcznej pracy, tworzono ciepłe tkaniny, takie jak filc czy sukno. Każdy wyjdzie z warsztatów z efektowną filcową bransoletką, idealną na prezent dla babci lub mamy.

16 grudnia, niedziela, godz. 11.00-13.00
"Opłatkowe światy, bibułkowe drobiazgi"


Prowadzenie: Iwona Świętosławska
Zgodnie z tradycją opłatek służył niegdyś jako element dekoracyjny, z którego tworzono kunsztowne przestrzenne formy - tzw. światy. Przywracamy zapomnianą tradycję, ponieważ na naszych warsztatach stworzymy dekoracje choinkowe z cieniutkich kolorowych opłatków. Powrócimy również do sztuki wykorzystywania bibułki w tworzeniu zabawek i ozdób świątecznych.

Koszt warsztatu: 8 zł (osoba dorosła), 4 zł (dziecko), dzieci do lat 7 bezpłatnie.

Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rezerwacji w kasie muzeum tel. 58 552 12 71 w. 101
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • warsztaty
  lut 4-8.04
  g. 18.00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Studium postaci
 • spotkanie , warsztaty
  lut 21
  czwartek, g. 17:00 - 18:30
  Gdynia, Sala zabaw Filiko
  Zabawy sensoryczne

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni