• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dziewczyny na Politechniki - Dzień otwarty na PG tylko dla dziewczyn

7 kwietnia znów odwiedzą Politechnikę Gdańską... dziewczyny. Uczennice szkół średnich będą mogły zapoznać się z ofertą dydaktyczną naszej uczelni oraz odwiedzić wybrane wydziały i laboratoria, w tym laboratorium badawcze LINTE^2. Wszystko po to, by zachęcić je do wstąpienia w szeregi studentów naszej uczelni.

Dzień otwarty dla dziewczyn rokrocznie odbywa się na PG w ramach ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny na Politechniki". Podobnie jak w latach ubiegłych, z myślą o uczestniczkach przygotowaliśmy wiele atrakcji. Na Dziedzińcu im. Daniela G. Fahrenheita w Gmachu Głównym PG stanie kilkanaście stoisk warsztatowo-kreatywnych, zaaranżowanych przez studentów i pracowników naszej uczelni. Uczestniczki będą miały m.in. okazję by dowiedzieć się, jak działają wynalazki zrealizowane przez studentów PG, takie jak drukarka do pianki na kawie czy łazik marsjański. Będą mogły także wziąć udział w edukacyjnych zabawach z dziedziny fizyki oraz spróbować sił w projektowaniu implantów. Po części zorganizowanej w Gmachu Głównym zaplanowano wycieczki na niektóre wydziały.

Do udziału w akcji, a przede wszystkim do podjęcia studiów na PG zachęca dziewczyny prof. Henryk Krawczyk, Rektor PG.

- Studia na PG to nie lada wyzwanie, ale ta inwestycja zwróci się z nawiązką w przyszłości. Tym bardziej, że osoby, które ukończyły politechnikę świetnie zarabiają - od kilku lat pokazują to Ogólnopolskie Badania Wynagrodzeń absolwentów uczelni wyższych - powiedział rektor. - Przekonajcie się same. Zapraszamy!

Początek imprezy zaplanowano na godz. 10:00. Szczegółowy program oraz informację o sposobie zapisów na jej poszczególne części znajdziecie tutaj oraz na stronie akcji na Facebooku.

Rejestracja

***

Dziewczyny na Politechniki to ogólnopolska inicjatywa, zachęcająca dziewczyny do podejmowania studiów na kierunkach technicznych. Została ona zainicjowana 9 lat temu przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Inicjatywa ta stanowi odpowiedź na oczekiwania wielu firm, zwłaszcza tych z sektora technicznego, którym trudno jest zachować odpowiednią proporcję liczby zatrudnionych mężczyzn i kobiet. A jest to niezbędne dla osiągania przez nie odpowiedniego poziomu efektywności i innowacyjności.

Jak wynika z raportu "Kobiety na politechnikach 2016" na Politechnice Gdańskiej kobiety stanowią prawie 40 proc. wszystkich studiujących. Taki odsetek plasuje naszą uczelnię na czwartej pozycji jeśli chodzi o wszystkie uczelnie techniczne w Polsce.

Przeczytaj także

Opinie