stat

Dzień pierwszej pomocy

Czym jest pierwsza pomoc i dlaczego warto jej udzielać? Przede wszystkim dlatego, że wykonując kilka prostych czynności możemy uratować komuś życie lub ocalić go od kalectwa. Jesteśmy też w stanie przygotować poszkodowanego do profesjonalnych działań medycznych, które zwiększą szanse na przeżycie. O tym co i jak robić, gdy będziemy świadkami wypadku lub innej nagłej sytuacji w najbliższą sobotę opowiedzą w Galerii Zaspa ratownicy AID COPERNICUS. Specjaliści poprowadzą też bezpłatne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

28 maja - 31 grudnia 2021, godz. 10:00 - 20:00

Gdańsk,
bilety 25 zł
ulgowy 20 zł

29 maja - 31 grudnia 2021, godz. 11:00, 12:30, 14:00

bilety 29 zł
ulgowy 12 - 19 zł
Pierwsza pomoc oznacza umiejętne oszacowanie stanu zdrowia osoby poszkodowanej oraz wykonanie stosownych do obrażeń czynności ratunkowych. Podjęcie szybkich działań znacznie zwiększa szanse na jej przeżycie oraz pozwala na przywrócenie reakcji życiowych i utrzymanie przy życiu do czasu przyjazdu zespołu ratunkowego. Między innymi dlatego tak ważne jest, by każdy z nas potrafił udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Powinno to być naszym naturalnym odruchem. Wiele osób myśli jednak, że podejmując jakiekolwiek czynności może zaszkodzić osobie poszkodowanej. Nic bardziej mylnego.

Udzielenie pierwszej pomocy jest najlepszym, co możemy zrobić dla tej osoby. Jak przełamać strach? Co robić gdy dojdzie do wypadku lub w momencie innej nagłej sytuacji? Warto zasięgnąć odrobinę wiedzy, przećwiczyć kilka podstawowych czynności reanimacyjnych, by nabrać pewności siebie.

Okazję do tego będą mieć wszyscy, którzy odwiedzą Galerię Zaspa 14 września w godz. 10:00-15:00. Podczas Dnia Pierwszej Pomocy w centrum czekać będą ratownicy z AID Copernicus, którzy udzielą chętnym bezpłatnego instruktażu z udzielania pierwszej pomocy. Specjaliści opowiedzą też o swojej pracy i będą rozdawać przydatne broszury informacyjne, które można mieć zawsze przy sobie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.