• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Dzień otwarty w Sopotkowie

Sopotkowo zaprasza w odwiedziny do swoich podopiecznych! To już 5 grudnia, czyli w najbliższą sobotę w godzinach 10:00 do 15:00, będzie można zajrzeć, co słychać u zwierzaków w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie. Jest to już pewna tradycja. Cyklicznie, mniej więcej raz na dwa-trzy miesiące Sopotkowo organizuje tzw. Dzień Otwarty. W tym dniu przewidzianych jest szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

- Cel naszych działań jest zawsze ten sam. - tłumaczy Anna Leppert, kierowniczka Schroniska. - Dzięki tym wszystkim aktywnościom i wydarzeniom, które regularnie organizujemy, mamy nadzieję zgromadzić wokół siebie ludzi dobrej woli, którzy zechcą nas wesprzeć w opiece nad zwierzakami. Dodatkowo, staramy się również aktywnie promować adopcje zwierząt bezdomnych pod hasłem "nie kupuj - adoptuj", to równie ważne, a może najważniejsze. Działania świadomościowe również należą do naszych zadań.

Co się zdarzy 5 grudnia w Sopotkowie?
Rąbka tajemnicy uchylają nam wolontariusze Schroniska, którzy już szykują atrakcje. Po pierwsze, jak na prawdziwe odwiedziny przystało, będzie możliwość wejścia na teren Schroniska i przywitania się ze zwierzakami. Sopotkowo jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców Trójmiasta (i nie tylko) - gdyż są oni ciekawi, jak wygląda codzienna opieka nad zwierzętami bezdomnymi. Ale nie tylko. Jest to przede wszystkim szansa dla tych, którzy zastanawiają się nad adopcją, aby zobaczyć podopiecznych Sopotkowa, porozmawiać z pracownikiem na temat danego zwierzęcia czy też dowiedzieć się więcej o samym procesie adopcji i o przygotowaniu się na przyjęcie psa lub kota w swoim domu. Można też wypatrzeć sobie swojego pupila i zaadoptować wirtualnie - to dla tych osób, które nie mogą przygarnąć zwierzaka, ale chciałyby otoczyć go swoją opieką "na odległość".

Po drugie, nie zabraknie kolorowego stoiska Sopotkowa.
- Zawsze tak mówimy: "kolorowe stoisko" - śmieje się jedna z organizatorek dnia otwartego. - To dlatego, że mamy na nim mnóstwo przeróżnych przedmiotów. To są nasze fanty, które trafiają do osób, które zechcą wrzucić datek do puchy na nasze zwierzaki. Wymieńmy chociaż część tego, co można zobaczyć na stoisku: maty węchowe, szarpaki i inne zabawki dla psów, ręcznie robione zabawki dla kotów, posłanka i kocyki, kaftaniki na zimniejsze dni dla psiaków, magnesy, pocztówki, kubeczki i koszulki z logo Sopotkowa, grafiki i wiele innych!

Dodatkowo, podczas Dnia Otwartego 5 grudnia odbędzie się premiera sztandarowego "dzieła" wolontariuszy Sopotkowa.
Jak co roku, wolontariusze stworzyli kalendarz ścienny z fotografiami swoich czworonożnych podopiecznych - tradycyjnie, w wersji psiej i kociej! Jak pokazały poprzednie lata, jest to spora gratka dla Przyjaciół Sopotkowa! Kalendarz powstał dzięki wsparciu szeregu sponsorów - firm z Trójmiasta, co oznacza, że całość zbiórki pochodząca z dystrybucji kalendarzy trafi wprost na potrzeby czworonożnych rezydentów Sopotkowa.

- Atrakcji będzie więcej, ale nie możemy zdradzić wszystkiego! - zapewniają nas wolontariusze. - Zapraszamy, pomagać zawsze warto!

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.