stat
Impreza już się odbyła

Dzień otwarty na Akademii Marynarki Wojennej

W piątek, 30 listopada, każdy będzie mógł zobaczyć Akademię Marynarki Wojennej od kuchni w czasie Dnia Otwartej Uczelni. W tym dniu, po raz pierwszy publicznie, zaprezentowany zostanie okręt podwodny typu Kobben. Jednostka stanęła przy uczelni w poprzednim roku i służyć będzie głównie jako laboratorium oraz zespół symulatorów.

To nie jedyna atrakcja Dnia Otwartej Uczelni, gdyż AMW pokaże swój warsztat pracy zapraszając między innymi do mostka nawigacyjnego, pracowni broni rakietowej i artylerii, czy też do jednej z najnowocześniejszych bibliotek na Pomorzu.

Dzień Otwartej Uczelni to okazja, aby zobaczyć Akademię Marynarki Wojennej od kuchni. Wszystkim, którzy odwiedzą AMW udostępnione zostaną specjalistyczne gabinety dydaktyczne, w tym przede wszystkim nowoczesne symulatory. W tym dniu, goście będą mogli wejść do okrętu podwodnego typu Kobben i przekonać się jakie wyzwania niesie służba na okrętach. W innymi już miejscu uczelni każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności manewrowania okrętem w symulatorze mostka nawigacyjnego.

Natomiast na trenażerze strzeleckim "Śnieżnik", jednym z najnowocześniejszych w Polsce, czeka na chętnych nauka strzelania oraz zapoznanie z różnymi rodzajami broni. Z kolei w laboratorium broni rakietowej i artyleryjskiej zwiedzający przekonają się, że wcale nie jest tak łatwo trafić nadlatujący śmigłowiec, czy samolot. Jednakże to nie koniec spotkań z okrętami czy statkami, gdyż możliwości pływania takimi jednostkami w oparciu o mapę cyfrową i radary zobaczyć będzie można w symulatorze o tajemniczej nazwie RadarARPA-ECDISWECDIS. Będzie i coś dla osób z zainteresowaniami mechanicznymi, które będą mogły zobaczyć jak funkcjonuje "serce" okrętu w symulatorze siłowni okrętowych.


Tam też sprawdzeniu podlegać będą umiejętności w przypadku różnych awarii siłowni okrętowych. Każdy z czterech Wydziałów uczelnianych przedstawi swoją ofertę dydaktyczną. Dla zainteresowanych Prezydium Samorządu Studentów przedstawi formy działalności studenckiej, a także zapozna wszystkich chętnych ze sprawami socjalno - bytowymi uczelni.

Akademia Marynarki Wojennej to uczelnia wojskowo-cywilna. Kształci przyszłe kadry Marynarki Wojennej, studentów cywilnych, także kadry na potrzeby gospodarki morskiej. W jej ofercie można znaleźć 2 kierunki studiów wojskowych (nawigacja oraz mechanika i budowa maszyn) oraz 11 kierunków studiów cywilnych (nawigacja, mechanika i budowa maszyn, oceanotechnika, informatyka, mechatronika, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogika, stosunki międzynarodowe i historia).

Można również rozwijać i doskonalić swoje umiejętności na 14 kierunkach studiów podyplomowych. Rocznie uczelnia kształci około 8000 osób. W tym roku Akademia Marynarki Wojennej obchodzi swoje 90 urodziny. Jest spadkobierczynią Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej, która powstała 1 października 1922 roku w Toruniu. Od tego momentu uczelnia nieprzerwanie kształci swoich studentów.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.