• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dzień dziecka w NCK: prapremiera "Zgubnika pomorskiego"

Nadbałtyckie Centrum Kultury i Wydawnictwo Region zapraszają na prapremierę książki Magdaleny Świerczyńskiej-Dolot i Tatiany Slowi pt. "Zgubnik pomorski. Część I. Kaszuby. Wycieczki dla dzieci i rodziców"

"Zgubnik" (przewodnik) po Kaszubach dla dzieci z rodzicami, to wspólny projekt Magdaleny Świerczyńskiej- Dolot i Tatiany Slowi - dwóch pomorskich dziennikarek, zafascynowanych Kaszubami. Obie mają dzieci: w wieku od dwóch do ośmiu lat, z którymi podróżują po regionie, poznając najcudowniejsze i jego najbardziej ukryte zakamarki. Podróżowanie z dziećmi stało się ich pasją, którą niedawno zainteresowało się Wydawnictwo Region.

Program wydarzenia:

- prezentacja przewodnika po Pomorzu dla dzieci i rodziców
- karty z podróży: warsztaty plastyczne dla dzieci (szczegóły i zapisy)
- o podróżowaniu z dziećmi: porady dla rodziców

Pandemia wszystkich nas nauczyła nowego sposobu podróżowania - szukanie miejsc bez tłumów, bez kolejek i komercyjnych atrakcji stało się niejako koniecznością. A może skoro szukamy nowych, mało uczęszczanych dróg, warto, by to nasze dzieci częściej wskazywały nam kierunek wędrówki? Zgubmy się z nimi w lasach, wśród pagórków, nad brzegami jezior i morza. Właśnie na takie okazje powstał Zgubnik, w którym szukamy kaszubskich miejsc mocy, wież księżniczek, stolemów i wysp... Piszemy tutaj o magii, ale nie pomijamy przy tym informacji praktycznych. Wskazujemy miejsca, które niedostępne są dla podróżujących z wózkami i te, gdzie można przewinąć malucha. Możecie skorzystać z naszych podpowiedzi, ale przede wszystkim twórzcie własne wspomnienia - kolorujcie tę książkę, wklejajcie do niej swoje zdjęcia, rysujcie, co zobaczyliście. I gubcie się (w sposób kontrolowany) razem z nami na fantastycznych Kaszubach.

Autorzy ilustracji i grafik: Ewelina Kolk, Adrij Fil

Przeczytaj także

Opinie