stat

Dzień anioła przy bibliotece

Zapraszamy na Dzień Anioła przy Bibliotece Przeróbka.

W programie:
- oficjalne "odsłonięcie" muralu
- recital Joanny Borchardt
- animacje dla dzieci
- wspólne kolędowanie
- dekorowanie choinki

Stroje anioła mile widziane!

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Wydarzeniu towarzyszy protest:
My, mieszkańcy małej dzielnicy Gdańska, Przeróbki jesteśmy zdeterminowani wyrazić swój protest przeciwko decyzji Dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej dotyczącej likwidacji naszej biblioteki. W dzielnicy Przeróbka zamieszkuje dużo starszych osób, dla których Biblioteka nie jest tylko "czytelniczym okienkiem na świat", ale także miejscem spotkań z interesującymi ludźmi. W naszej dzielnicy działa m.in. Fundacja Bezpiecznik, która przy pomocy wspaniałych Pań bibliotekarek poprzez obcowanie z książką i kulturą promuje wśród dzieci i młodzieży miłość do książek, do gier planszowych.

Jesteśmy zbulwersowani faktem, iż Pan Dyrektor Bibliotek nie chce wysłuchać naszej argumentacji. Twierdzi on, że powstanie jednej, dużej biblioteki w dzielnicy Stogi wystarczy. Dyrektor nie bierze jednak pod uwagę tego, iż my - Przeróbka, jesteśmy odrębną dzielnicą Gdańska. Jak starsze, schorowane osoby lub młodsze dzieci poradzą sobie z transportem do innej dzielnicy po wypożyczenie książki? Dzięki działalności naszej biblioteki popularyzowana jest wśród dzieci pasja czytelnicza oraz zręczność manualna, plastyczna. Nasza biblioteka to "Dom sąsiedzki".

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.