• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzień Piękności i Radości dla Mam

Trud i niezwykłe znaczenie macierzyństwa są nie do przecenienia - szczególnie w przypadku mam chorych dzieci. Fundacja "Dr Clown" postanowiła zadbać o te mamy i ofiarować im z okazji Dnia Matki coś dobrego - coś dla urody, coś dla ducha i chwilę "tylko dla siebie". W dniach 23-26 maja Fundacja organizuje akcję "Dzień piękności i radości dla mam, w ramach której w szpitalach w Gdańsku, Gdyni i 16 innych miastach pojawią się niecodzienne salony piękności, relaksu - i oczywiście "Terapii śmiechem".

sie 19

piątek, godz. 16:00 - 19:00

Wstęp wolny
wrz 4-5

niedziela - poniedziałek, godz. 15:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Cięcie i czesanie w ramach salonu stylizacji fryzur. Maseczki, manicure i inne zabiegi w ramach mini-salonu piękności i kosmetycznego. Makijaż, by mamy mogły podkreślić piękno i poczuć się wyjątkowo. A do tego - coś dla ducha i dobrego samopoczucia: masaż, zajęcia relaksacyjne, zajęcia z jogi śmiechu, animacje dla dzieci i sesje "Terapii śmiechem" z "Doktorami Clownami" - śmiechoterapeutami z Fundacji "Dr Clown". Oto, co w ramach "Dnia piękności i relaksu dla mam" wydarzy się w wybranych szpitalach dziecięcych i placówkach pomocowych. W niektórych z nich mamy będą mogły samodzielnie wykonać biżuterię czy kosmetyk a nawet... nauczyć się żonglować. W innych efekty zostaną uwiecznione pamiątkowymi sesjami zdjęciowymi - portretami i fotografiami rodzinnymi. Do akcji pro bono włączyło się wiele lokalnych partnerów - firm i zakładów.

- Jako Fundacja "Dr Clown" regularnie zanosimy uśmiech chorym dzieciom w szpitalach i spotykamy się z ich rodzicami, którzy też przechodzą trudne chwile. Dlatego z okazji Dnia Matki postanowiliśmy szczególnie zadbać o mamy hospitalizowanych dzieci, zmagające się z wieloma trudnościami i na co dzień zwykle przedkładające potrzeby dzieci ponad swoje własne. W dniu ich święta ofiarowujemy tym cichym bohaterkom to, czego często im brak na co dzień - coś dla ciała i urody, coś dla relaksu i dobrego samopoczucia oraz chwilę "tylko dla siebie". Tak, by mamy mogły choć na chwilę zapomnieć o troskach, przypomnieć sobie, jakie są piękne i wspaniałe. "Dzień piękności i relaksu dla mam" organizujemy ogólnopolsko już po raz trzeci - w tym roku w 18 miastach. Niezwykła radość mam, które otrzymują od nas ten prezent, oraz niesamowita ilość dobra płynącego od osób i firm, które zaangażowały się w te działania, to dla nas ogromna dawka wzruszenia - mówi Anna Czerniak, Prezes Fundacji "Dr Clown".

- Nie wychodząc ze szpitala, będąc nadal w pobliżu swojego dziecka, mamy będą mogły skorzystać z usług makijażystki, fryzjera, śmiechoterapii, a potem otrzymać w prezencie pamiątkowe zdjęcia wykonane przez fotografa.

Chcemy w ten sposób przypomnieć bohaterkom tego dnia, że oprócz bycia troskliwą mamą każda z nich jest także wspaniałą kobietą - dodaje Natalia Budzyńska, Pełnomocnik Fundacji "Dr Clown" na Pomorzu.

Akcja odbywa się 23 maja w Gdańsku (Szpital Dziecięcy Polanki), 24 maja w Gdyni (Szpital Morski im. PCK) a także, w dniach 23-26 maja, w 16 innych miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Sosnowcu, Suwałkach, Szczecinie, Turowie, Warszawie i Wrocławiu.

Fundacja "Dr Clown" realizuje program "Terapii śmiechem" w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. Wolontariusze Fundacji, "Doktorzy Clowni", w fantazyjnych strojach i z kolorowymi noskami, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i wspierających rozmów niosą uśmiech, kojąc lęk i wspierając proces zdrowienia. "Doktorzy Clowni", skupieni w 21 lokalnych oddziałach, docierają rocznie do ponad 57 000 osób w 150 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Więcej informacji o Fundacji "Dr Clown":
www.drclown.pl
https://pomagam.drclown.pl
www.facebook.com/fundacja.dr.clown

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.