stat

Dzień Otwarty z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie w nietypowy sposób postanowił uczcić Dzień Pracownika Socjalnego. Promuje klip do piosenki "Smutki rzuć za siebie" autorstwa Beaty Bartelik - wokalistki, która jest jednocześnie terapeutką i pracuje z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. MOPS zaprasza również na Dzień Otwarty 21 listopada w godz. 8.00-15.00.

paź 24

sobota, godz. 9:00 - 14:00

Gdynia, Nadmorskie Tarasy
Wstęp wolny

w każdy poniedziałek (do 02.08.2021), godz. 19:00

Wstęp wolny
W klipie wystąpili uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy - Ośrodka Adaptacyjnego MOPS Sopot. Teledysk zrealizowany przez Gabrielę Kucz nagrywany był m.in. podczas zajęć w Ośrodku. Autorem tekstu oraz muzyki do piosenki "Smutki rzuć za siebie" jest Beata Bartelik, znana z utworu "Sen na Pogodne Dni", z którym wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987 roku. Teledysk można obejrzeć na youtube (https://www.youtube.com/watch?v=37M4YAYak_I)

- Zachęcamy do posłuchania tego niezwykle pogodnego utworu. To doskonała dawka pozytywnej energii nie tylko na jesienne dni - mówi Andrzej Czekaj, dyrektor sopockiego MOPS-u. Nasi pracownicy dzielą się swoimi talentami i prowadzą różne zajęcia i warsztaty, m.in. kulinarne, artystyczne czy tak jak Pani Beata muzyczne. Nasze działania będzie można poznać podczas Dnia Otwartego, na który zapraszamy z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego. Ośrodek pomocy społecznej często kojarzy się z wypłatą zasiłków a to tylko jedna z form wsparcia jaką oferujemy. Staramy się odpowiadać na potrzeby naszych mieszkańców i proponujemy szeroki wachlarz usług społecznych dla osób w różnym wieku i o różnych potrzebach.

Dzień Otwarty w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej - czwartek 21 listopada w godz. 8.00-15.00.
Siedziba główna oraz Dział Pomocy Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym, ul. Kolejowa 14
Dział Pracy Socjalnej, Dział Pieczy Zastępczej, Punkt Interwencji Kryzysowej, al. Niepodległości 759a

Dział Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego, al. Niepodległości 876
Środowiskowy Dom Samopomocy - Ośrodek Adaptacyjny, ul. Kazimierza Wielkiego 14.

Sopocki MOPS pomaga dzieciom i rodzinom, osobom starszym, z niepełnosprawnościami, bezdomnym, chorym a także osobom, które przeżywają różne sytuacje kryzysowe. W pracy socjalnej oprócz pomocy finansowej włączane są elementy aktywnej integracji m.in. poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne, prawne, grupy wsparcia, grupy psychoedukacyjne, terapia indywidualna i grupowa. Sopocki MOPS pozyskuje również środki zewnętrzne na projekty, które pozwalają na włączenie nowych, dodatkowych form wsparcia. Współpracuje z wieloma instytucjami, organizacjami i firmami.

Beata Bartelik jest wokalistką oraz pedagogiem specjalnym. Od 19 lat pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy - Ośrodku Adaptacyjnym MOPS Sopot. Prowadzi zajęcia muzyczne i muzykoterapię, relaksację, treningi autogenne oraz ćwiczenia oddechowe i rozluźniające przy akompaniamencie muzyki stworzonej specjalnie do tego celu. W Ośrodku Adaptacyjnym stworzyła również zespół ludowy śpiewający piosenki z różnych stron Polski (zwłaszcza z Kaszub).

We wrześniu br. ukazał się nowy album Beaty Bartelik, który zawiera kompozycje artystki oraz wyjątkową aranżację utworu - "Sen na Pogodne Dni", największego przeboju Pani Beaty, z którym wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987 roku.

Przestań wreszcie już narzekać ... Przestań już na świat się wściekać... Popatrz słonce znów na niebie ... Smutki rzuć za siebie zachęca w piosence Beata Bartelik.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.