• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzień Otwarty Notariatu 2022

 • sobota, 26 listopada 2022, godz. 10:00 - 16:00
 • Lokalizacja
  Online
 • Bilety
  wstęp wolny

Jak zadbać o majątek rodziny i firmy w czasie kryzysu? Zapytaj notariusza. Telefonicznie, na Messengerze i podczas streamingu - w sobotę 26 listopada w godzinach 10-16 notariusze w całej Polsce już po raz 13. będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Dzień Otwarty Notariatu.

27 października - 20 grudnia 2022, godz. 18:00 - 20:00

Gdańsk, Braci Majewskich 22
bilety 599 zł
gru 11

niedziela, godz. 10:00 - 16:00

Gdynia,
Wstęp wolny
O co można zapytać notariusza?
- Notariusza można zapytać o wszystkie sprawy, jakie na co dzień można załatwić w kancelarii notarialnej. Najczęściej są to szeroko pojęte sprawy majątkowe, umowy kupna i sprzedaży, darowizny oraz zagadnienia związane z dziedziczeniem, takie jak sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia, dokonanie działu spadku czy też odrzucenie spadku. Wiele osób nie wie, że część tych czynności można dokonać w kancelarii notarialnej bez konieczności udawania się do sądu
- poinformowała Małgorzata Muszalska, ogólnopolska koordynatorka Dnia Otwartego Notariatu.

Jak ochronić majątek rodziny i firmy w czasie kryzysu?
Tegoroczny temat akcji brzmi: Porozmawiaj z notariuszem, jak ochronić majątek rodziny i firmy w czasie kryzysu. - Z perspektywy kancelarii notarialnej obserwujemy, jak sytuacje kryzysowe mobilizują do poszukiwania sposobów lepszego zabezpieczenia majątku. W efekcie pandemii coraz więcej osób - i to w coraz młodszym wieku - podejmuje decyzję o spisaniu testamentu, często
w formie aktu notarialnego. Również wojna w Ukrainie i powoli odczuwalny kryzys gospodarczy powodują, że szukamy skutecznych sposobów, by jak najlepiej zadbać o majątek rodziny i firmy. I tu z pomocą może przyjść notariusz - przekonuje not. Szymon Kołodziej, rzecznik prasowy Krajowej Rady Notarialnej.

W jaki sposób notariusz może pomóc?
Temat tegorocznego Dnia Otwartego Notariatu jest okazją, by przypomnieć, że katalog umów i czynności notarialnych jest bardzo szeroki i dalece wykracza poza czynności, które są powszechnie kojarzone z notariatem, jak umowy kupna i sprzedaży, testamenty czy pełnomocnictwa. Mieszczą się w nim także takie czynności jak małżeńskie umowy majątkowe ustanawiające rozdzielność majątkową, umowa o podział majątku wspólnego pozwalająca uniknąć długotrwałego i niekiedy bardzo trudnego dla małżonków lub byłych małżonków postępowania przed sądem czy czynności związane z ustanowieniem zarządu sukcesyjnego po śmierci przedsiębiorcy umożliwiające kontynuację działalności gospodarczej. Spośród wielu możliwości notariusz doradzi dokonanie takiej czynności notarialnej, która będzie odpowiednia dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii oraz poinformuje o jej możliwych konsekwencjach.
Jak zadać pytanie notariuszowi?
Idealna ku temu możliwość - niewymagająca wizyty w kancelarii notarialnej - to Dzień Otwarty Notariatu w sobotę 26 listopada 2022 r. W godzinach 10 - 16 notariusze w całym kraju będą udzielać informacji prawnych: na Messengerze i w trakcie streamingu: na facebookowym profilu Porozmawiaj z Notariuszem.

Telefonicznie:
Gdańsk i okolice: 58 727 35 99

Opinie