Impreza już się odbyła

Dzień Otwarty MMW i Piknik Historyczny (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

Obejdź razem z nami Święto Wojska Polskiego, podczas którego nie tylko zwiedzisz muzea, ale też zobaczysz wyposażenie armii, pokazy grup rekonstrukcyjnych i spróbujesz typowego wojskowego jedzenia.

Na nabrzeżu Pomorskim przed OM ORP "Błyskawica" o godz.12:00 odbędzie się centralna część uroczystości. Wezmą w niej udział samorządowcy, przedstawiciele wojska i mieszkańcy.

Piknik marynarski przy klubie Marynarki Wojennej Riwiera (ul. Zawiszy Czarnego 1). rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 15.00. W tym czasie będzie można obejrzeć pokazy grup rekonstrukcyjnych i spróbować grochówki z polowej kuchni.

Przez cały dzień (w godz. 10.00-18.00) Muzeum Marynarki Wojennej będzie otwarte dla zwiedzających (wejścia nie będą biletowane). Muzealna nowoczesność, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości tworzą tutaj opowieść o ponad stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej - ludziach, okrętach, dokonaniach - kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery.

Tego dnia będzie też można za darmo zwiedzić flagową gdyńską atrakcję, czyli okręt-muzeum ORP "Błyskawica" (w godz. 14.00-18.00) zacumowany przy alei Jana Pawła II.
Cierpliwi będą mogli zobaczyć, jak po zachodzie słońca gala banderowa na okrętach Marynarki Wojennej przechodzi w galę świetlną, którą gasi się o północy dnia świątecznego.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • No niestety .....

    Pozostały już tylko grupy rekonstrukcyjne i muzeum ..... Bo pochwalić się raczej nie mamy czym ....

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.