stat
Wydarzenie już się odbyło

Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Żyj aktywnie pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny Dzień Osób z Niepełnosprawnością, corocznie w maju organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z tej okazji oddziały ZUS w całej Polsce przygotowały mnóstwo atrakcji, w tym prelekcje i porady ekspertów.

Dzień Otwarty Notariatu

lis 15

piątek, godz. 14:30

Pruszcz Gdański,
Wstęp wolny

Dzień Otwarty Notariatu

lis 25

poniedziałek, godz. 11:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Szacuje się, że obecnie w Polsce żyje nawet 7 mln. osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia z nich jest aktywna zawodowo. Nie musi tak być. Inicjatywa jaką jest Dzień Osób z Niepełnosprawnością pokazuje, że osoby niepełnoprawne to pełnowartościowi i cenieni pracownicy. Niepełnosprawność nie oznacza bowiem niezdolności do pracy. Celem akcji jest zachęcenie osób z niepełnosprawnością do szeroko pojętej aktywności, nie tylko tej zawodowej, ale także społecznej oraz rozwijania swoich talentów i zainteresowań.

Organizując 17 maja w gdyńskim InfoBoxie, od godziny 10:00 do 14:00 Dzień Osób z Niepełnosprawnością chcemy stworzyć wspólną przestrzeń dla wszystkich, którzy chcieliby się podzielić swoimi kompetencjami. Gdyńskiej edycji wydarzenie towarzyszy również hasło Pokaż swoje atuty!

Wspólnie z ekspertami PFRON, stowarzyszenia Integracja oraz Laboratorium Innowacji Społecznych, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji w postaci ciekawych wykładów tematycznych, otwartych dyskusji z udziałem specjalistów oraz stoisk eksperckich. Podczas wykładów będzie można dowiedzieć się m.in. czy mając orzeczenie o niepełnosprawności można pracować, jak pokonywać bariery związane z niepełnosprawnością oraz wykorzystywać swoje atuty.

Na stoiskach z poradami czekać na Państwa będą min. eksperci z ZUS, PFRON, NFZ, MOPS w Gdyni, Biura Pełnomocnika Prezydenta Miasta Gdyni ds. Osób z Niepełnosprawnością, Gdyńskiego Centrum Zdrowia, PUP w Gdyni, Przychodni Morskiej w Gdyni, Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Laboratorium Innowacji Społecznych, Fundacji Integralia, Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Poczty Polskiej i Fundacji Aktywizacja.

Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone w Gdyni przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej, PSONI Koło w Gdyni, ADAPA Fundację na rzecz osób z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju oraz Stowarzyszenie Osób z Wadami Słuch Cisza zademonstrują prace swoich podopiecznych

PROGRAM
10.00-10.30 Powitanie
Aleksandra MarkowskaDyrektor Laboratorium Innowacji Społecznych,
Aneta Pawłowska Dyrektor Oddziału ZUS w Gdańsku,
Dariusz Majorek Dyrektor Pomorskiego Oddziału PFRON.

Panel I Wykład
10.30-11.00 Pobieram rentę z ZUS - czy mogę pracować?- Anita Dzikowska (ekspert z ZUS)

Panel II Pokonywanie barier dyskusja moderowana z ekspertami
11.30-12.15 Uczestnicy:
· Ewelina Cymanowska (PFRON) program Aktywny samorząd,
· Magdalena Biegańska ( Miasto Gdynia Kampania społeczna Wchodzę, zawsze jest jakieś wejście)
· prof. Marek Wysocki (Centrum Projektowania Uniwersalnego PG) pokonywanie barier w architekturze
· Michał Czapiewski (Centrum Integracja w Gdyni) coach, pośrednik pracy, prowadzenie grupy młodych ON
· Anna Dobkowska (Centrum Integracja w Gdyni) - specjalista ds. niepełnosprawności, laureatka medalu Gdynia bez Barier
Moderuje:
· Monika Merkel (Centrum Integracja w Gdyni)

Panel III Siła moich atutów dyskusja moderowana z aktywnymi ON
12.45-13.30 Uczestnicy:
Magdalena Biegańska (Cool-awi), Marta Czachor (UM Gynia), Dariusz Kreft (Integracja), Aneta Kokot (uczestniczka grupy Relacje), Aleksandra Szymajda (uczestniczka grupy Relacje)
Moderuje :
· Dariusz Majorek dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON

13.45-14.00 Pytania i odpowiedzi. Podsumowanie.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni