• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzień Dziecka w Muzeum Miasta Gdyni - Zabawne Muzeum

Na wszystkie zajęcia wstęp wolny. Na warsztaty Zasmakuj w mieście obowiązują zapisy. Dla uczestników tych warsztatów czekają też upominki.

10.00 - Książeczki z dzieciństwa Dyrektor Muzeum Jacek Friedrich czyta dzieciom: Alina Centkiewicz Mufti, osiołek Laili

11.00 - Zasmakuj w mieście* Anna Żukowska, Zofia Zelez-Richert - Fundacja Mamy z Morza warsztaty dla dzieci do lat 3

Podczas spotkania rodzice z dziećmi (do lat 3) zanurzą się w miasto, jego smaki i zapachy. Dzieci będą mogły eksperymentować ze smakami: gorzkim, słodkim, słonym i kwaśnym. Poznają też zapachy, które znają z domu i zupełnie inne, do tej pory im nieznane. Zabawy ze zmysłami stymulują rozwój dziecka, ale też są przede wszystkim świetną zabawą dla małych i dużych. Spotkanie poprowadzi Fundacja Mamy z Morza.

* obowiązują zapisy - liczba miejsc ograniczona
* na uczestników czekają upominki w postaci "Książeczki Gdynieczki"
Informacje i zapisy: 58 66 20 935 936 937 lub edukacja@muzeumgdynia.pl

11.00 - Odkrywamy miasto! zabawy i spacer po wystawie dla rodziców z dziećmi w wieku 7 - 12 lat

Czas wyruszyć na wyprawę pełną ciekawych zadań i zagadek! Zwiedzając wystawę "Narodziny miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym" poznamy tajemniczą postać Nurka, dowiemy się, jak wyglądało codzienne życie marynarzy i zbudujemy własne statki, którymi wypłyniemy na otwarte morze podczas sztormu. Ci, którzy wykażą się odwagą, sprytem i zwinnością, otrzymają odznakę Nurka!

12.30 - 15.00 - Bajki na ścianie projekcje animacji dla dzieci

Dla małych i dużych miłośników klasyki polskich bajek przygotowaliśmy projekcje autorstwa najsłynniejszych twórców. Przedstawimy dzieciom naszych ukochanych bohaterów z lat dziecięcych i ciekawe historie bez przemocy. Pośmiejemy się razem i zbudujemy most między pokoleniami.

Przeczytaj także

Opinie