• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzień Dziecka w Experymencie

1 czerwca to w Experymencie prawdziwe święto! Z okazji Dnia Dziecka oraz swoich 15. urodzin Centrum przygotowało całą masę atrakcji. Przy CNE będą na Was czekać wystrzałowe eksperymenty, pokazy naukowe, warsztaty i wiele więcej. Ale jakby tego było mało, na wystawach Experymentu będziecie mogli wziąć udział w chemiczno-plastycznych warsztatach i namalować ogromną, urodzinową laurkę! Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym oraz Gdyńskim Centrum Sportu.

Na świeżym powietrzu
Dzień Dziecka świętujemy z pompą! Na terenie zielonym pomiędzy Experymentem a główną siedzibą Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego od 12:00 do 18:00 zbudujecie wielkogabarytowe konstrukcje z klocków Mamutiko, zaliczycie przejażdżkę gokartem i zobaczycie, ile fizyki kryje się w gigantycznych bańkach mydlanych. Co więcej, o godzinie 12:00, 14:00 oraz 16:00 będą na Was czekać wystrzałowe eksperymenty w imponującej skali. Spodziewajcie się dymu, pary, piany i wybuchów wielkiego formatu!
Specjalne atrakcje przygotowało również Gdyńskie Centrum Sportu w ramach programu Gdynia na fali. Czekać na Was będzie instruktor żeglarstwa, który opowie między innymi o budowie łódki klasy Optimist, żeglowaniu, mitach i przesądach żeglarskich oraz zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Będzie czas na pytania, ćwiczenia i quizy. Nie zabraknie również kącika malucha, w którym na dzieci czekać będą różnego rodzaju zajęcia plastyczne i żeglarskie zabawy. Dorośli będą mogli odetchnąć na leżakach w strefie chillout. O godzinie 17:00 spod CNE wystartuje Wielki Przejazd Rowerowy organizowany przez Gdyńskie Centrum Sportu.

Na wystawach
1 czerwca to nie tylko święto wszystkich dzieci! Otóż Experyment kończy wtedy 15 lat! Jako że urodziny należy świętować hucznie, CNE poprosi Was o stworzenie naukowej laurki, która zawiśnie w Experymencie! To może być naprawdę imponujące dzieło, dlatego od 10:00 do 16:00 na scenie Centrum będzie czekać na Was ogromne płótno, na którym okazję do wykazania się otrzyma wielu małych artystów jednocześnie. Wraz z edukatorami własnoręcznie stworzycie ekologiczne i nietoksyczne farby z łatwo dostępnych składników. Przygotujcie się na odmierzanie, miażdżenie, mieszanie i malowanie! Amatorzy bardziej indywidualnego podejścia mogą stworzyć własne, nieco mniejsze dzieła sztuki, które zabiorą do domów. 1 czerwca Experyment zamieni się w tętniącą chemią, kolorami i kreatywnością pracownię wielu młodych artystów. Nie może Was tu zabraknąć!

Termin: 1 czerwca 2022 | godz. 10:00-18:00
Wstęp: w ramach biletu na wystawy CNE | aktywności na zewnątrz bezpłatnie

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  0 - 15 zł
W ramach biletu na wystawy CNE | aktywności na zewnątrz bezpłatnie

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • w plenerze , projekcje filmowe , warsztaty
  cze 1-31.08

  Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe
  Lato na Patio 2022