stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dylan.pl

Boba Dylana po polsku śpiewano wielokrotnie. Mieli bądź mają go w swoim repertuarze Maryla Rodowicz, Martyna Jakubowicz, Piotr Pastor, Tomek Lipiński. Ale nikt dotąd nie przypuścił na to niezwykłe terytorium ataku zmasowanego. Ataku, który pokazałby polskim słuchaczom Boba Dylana jako twórcę nieustannie aktywnego przez ponad pół wieku; twórcę o wielu obliczach, odsłonach i nastrojach; twórcę osobnego, niepodobnego do innych, stawiającego słuchaczom wyzwania i idącego zawsze własną drogą. Zespół dylan.pl stara się tę lukę wypełnić. "Północ minęła, a dla mnie zaczyna się dzień". dylan.pl Bob Dylan po polsku - piosenki dla dorosłych.

Relacja z imprezy

Bob Dylan - ojciec-założyciel światowej piosenki literackiej. Człowiek-zagadka, człowiek-legenda, od ponad pół wieku tworzący piosenki na niebotycznym poziomie poetyckim. Literacki Nobel 2016. Dziś przemawia polskimi słowami.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Filipa Łobodzińskiego - w nowych, często pierwszych przekładach. Ale piosenki to nie tylko słowa, choć one liczą się tu jak mało kiedy. Zespół Dylan.pl to akustyczny kwartet, w którego składzie są muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Dylan.pl podchodzi do Boba Dylana z szacunkiem, ale nie na kolanach. Oferuje własne aranżacje - w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej. Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy tak kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana-poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności. Płyta zespołu dylan.pl Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru, nagrana z udziałem znakomitych gości (m.in. Maria Sadowska, Muniek, Tadeusz Woźniak, Pablopavo, Organek, Martyna Jakubowicz) ukazała się na rynku 17 marca 2017 r.

dylan.pl tworzą: Filip Łobodziński - głos, gitary, ukulele (m.in.: Zespół Reprezentacyjny) Jacek Wąsowski - gitary, banjo, mandolina, harmonijka (m.in.: Elektryczne Gitary) Marek Wojtczak - kontrabas, gitara basowa (m.in.: Zespół Reprezentacyjny) Krzysztof Poliński - perkusja, instr. perkusyjne (m.in.: E. Bartosiewicz, Urszula).

Od momentu premiery płyty (marzec 2017) - zespół zagrał szereg koncertów w domach kultury, teatrach, klubach, muzeach oraz na Festiwalach (Malta w Poznaniu, Jarocin, Targi Dominikańskie w Gdańsku). Doskonałe tłumaczenia, oryginalne brzmienie, doskonały kontakt z publicznością, zróżnicowane aranżacje, duży wybór utworów powodują, że zespół Dylan.pl świetnie wypada na imprezach klubowych i plenerowych, bluesowych, rockowych czy poetyckich.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij