stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Duet Improzycyjny: Trzaska / Wiśniewski

Koncert improwizatorów wywodzących się z Trójmiasta. Duet Improzycyjny to droga do środka umysłów i serc zarówno muzyków, jak i słuchaczy. Projekt zrodził się na granicy swobodnej improwizacji z nowoczesną formą otwartych kompozycji. Muzycy dialogują osiągając wspólne brzmienie, tak odległych wydawać by się mogło instrumentów. Duet Improzycyjny to spotkanie dwóch żywiołów, które połączone stworzą nowy smak gdzieś pomiędzy...

bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
bilety 100-160 zł
Kup bilet
Mikołaj Trzaska / saksofony, klarnet basowy
Ignacy Jan Wiśniewski / fortepian, synth

jazz - koncerty w Trójmieście


BILETY:
>>> przedsprzedaż 35 zł
>>> w dniu koncertu 40 zł

bilety online: http://teatrboto.interticket.pl/

***
Mikołaj Trzaska - urodzony w Gdańsku, saksofonista, klarnecista basowy, kompozytor muzyki filmowej, w latach 1988- 91 studiował sztuki piękne. Wyrósł na gruncie yassu - artystyczno-społecznego ruchu, który na przełomie lat 80. i 90. zbuntował się przeciw skostnieniu krajowego jazzowego środowiska. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości oraz (wciąż aktywnego) Łoskotu. Choć impet yassu wygasł wiele lat temu, stał się czołową postacią krajowej sceny improwizowanej. Po okresie yassowym, nagrał kilka skupionych i wyciszonych płyt z braćmi Olesiami. Akompaniował także poetom - Świetlickiemu i Andruchowyczowi, tworzył projekty muzyczno-literackie z Andrzejem Stasiukiem. Dziś jest liderem, międzynarodowego tria Volumen, członkiem m.in., Bassisters Orchestra czy Shofar - wykonujacego muzykę żydowską, Przede wszystkim jednak realizuje się na gruncie radykalnego free jazzu, współpracując z tuzami światowej wolnej improwizacji, m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Michaelem Zerangiem, Clementine Gasser, Johnem Tchikai, Noelem Akchote. Jest również uznanym kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej, na stałe współpracuje m.in. z Wojciechem Smarzowskim.

Ignacy Wisniewski - wykładowca na Akademii Muzycznej w Gdańsku, kompozytor muzyki teatralnej, filmowej i musicali oraz lider Ignacy Wiśniewski Trio, którego płyta Jazz Shirim uznana została za jazzowy Debiut Roku 2016.
W 2007 roku dwukrotnie został stypendystą Akademii Muzycznej w Villecroze we Francji, gdzie studiował w klasie kameralistyki prof. Emmanuela Axa oraz w klasie fortepianu solowego prof. Dominiqu'a Merlet. W latach 2007-2008 studiował w Akademii Muzycznej w Hanoverze (Hochschule für Musik und Theater in Hannover) współpracując z prof. Beatrice Berthold, prof. Christopherem Oakdenem, prof. Zwi Menikerem, prof. Mattim Raekallio.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni