• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

DubMass XLIII

8 lutego 2020 roku zapraszamy na 43 edycję cyklu Dub Mass - całonocnej, dubowej dyskoteki z Pandadread Sound System i gośćmi, gdzie potężny bas potrząsa wnętrznościami, a transowy rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki. Po ostatniej, udanej edycji, gdzie gościły współczesne londyńskie brzmienia, w lutym zabierzemy Was m.in. w sentymentalną podróż muzyczną na Jamajkę i do robotniczych dzielnic Londynu drugiej połowy ubiegłego wieku.

Naszymi przewodnikami będą: Tiny T (Mighty Cloudburst), ekipa międzynarodowego labelu i dystrybucji TRIBE 84 Records oraz nadający z Londynu szczeciński selektor BRO BRO MUSE. Niezbędnej mocy oraz swojskiego wajbu, dostarczy rozbudowany o nowe pasma basowe lokalny sound system Pandadread.

Dub Mass XLIII
Zagrają: Tiny T (UK), Tribe84 (UK), Bro Bro Muse (UK), Pandadread Sound System (PL)
Data: 8.02.2020, sobota
Miejsce: Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej
Gdańsk Stocznia, ul. Niterów 29b
Start: 21:30
Wsparcie: 23 zł (Uwaga, bramka nie wydaje reszty!)

O ciepłe kalorie przydatne w całonocnych tańcach zadba etyczny catering Papumama Chaishop.

Zostaw nam swój email i bądź na bieżąco z soundsystemowymi wydarzeniami w Trójmieście: https://mailchi.mp/8449b1e05108/dubclubtrojmiasto

------------------------------------------------------------------------------------------

Tennyson Goulbourne, znany szerzej jako TINY T, żyje muzyką od dzieciństwa. Jego obsesja ma swoje korzenie w Freddy Cloudburst, rodzinnym sound systemie zbudowanym przez jego ojca Freddiego i wuja Eddiego w Waltham Park w Kingston na Jamajce. Po przeprowadzce rodziny do Londynu w 1955 roku, Cloudburst regularnie rezydował na południowym brzegu Tamizy u Mr Bee's w Peckham oraz Cloud's/The Ram Jam w Brixton. W tym czasie synowie Freddiego - bliźniacy Tiny T i Terry zyskali renomę w podziemiu muzycznym południowego Londynu, jako odkrywcy i importerzy przeoczonej lub nieznanej muzyki z Jamajki. Zaopatrywali w unikalne płyty z muzyką R&B, ska, rocksteady oraz rodzącą się muzyką roots & culture, nie tylko sound system ojca, ale i wiele innych. Freddy, zanim wyemigrował z UK do Miami w połowie lat 80, był mistrzem i inspiracją dla wielu młodych soundmanów, a część jego sprzętu zasiliła m.in. powstający sound system późniejszej legendy - Jah Shaka. Tiny T także na lata porzucił rodzinny biznes, skupiając się na rodzinie i karierze zawodowej, nigdy jednak nie przestał wyszukiwać i kolekcjonować "czarnego złota". To dzięki niemu odkopane i zrestaurowane zostały takie hity jak "Turn Top The Almighty" Jackie Opela czy "Earth's Rightful Ruler" Petera Tosha. Dziś, kiedy wróciło zainteresowanie oryginalną muzyką roots reggae, Tiny T z zaciekawieniem przygląda się najnowszym wydaniom i interpretacjom starych, ponadczasowych tjunów i riddimów, które przez dekady napędzały sound system Freddy Cloudburst w Kingston i południowym Londynie. Posiadając bezcenną kolekcję płyt, intuicję do parkietowych hitów i encyklopedyczną wiedzę, Tiny T postanowił wskrzesić Mighty Cloudburst i przywrócić mu należne miejsce w historii muzyki reggae.
https://www.facebook.com/TinyTDeejay

TRIBE 84 RECORDS to polsko-duńsko-brytyjski label, dystrybucja i sklep internetowy wyspecjalizowany w szeroko pojętej muzyce reggae oraz jej ulubionym nośniku jakim jest płyta winylowa. Pod własnym brandem wydali do tej pory ponad tuzin singli z tjunami takich artystów, jak Johnny Osbourne, Earl16, Nucleus Roots, Paul Fox, Bukkha, oraz Violinbwoy, EMZK i King Dubear - polskich producentów, których konsekwentnie promują na kontynencie i Wyspach Brytyjskich. TRIBE84 zaangażowani są także w wydawanie i dystrybucje płyt pod innymi labelami, m.in. Lionz Den, Raging Fyah, Pandadread i Terrortone Sound. Pod adresem www.tribe84records.com działa także prężnie sklep internetowy, w którym oprócz własnych i kooperacyjnych wydawnictw, znaleźć można wyselekcjonowane płyty bieżąco wydawane oraz, co stanowi najciekawszą część sklepu - kolekcjonerskie płyty używane, skrupulatnie wyszukiwane po londyńskich piwnicach i strychach karaibskiej diaspory. Podczas lutowego DUB MASS w Gdańsku, selekcję swoich ulubionych numerów zagra reprezentacja Tribe84 Records w osobach Piątasza i Dziarskiej.
https://www.tribe84records.com/
https://www.facebook.com/tribe84records/
https://www.discogs.com/label/838364-Tribe-84-Records

BRO BRO MUSE to obecnie rezdydujący w Londynie kolektyw djski i dystrybucja płyt z korzeniami w Szczecinie. Choć chwilowo zawiesili biznes płytowy, wciąż organizują i grają imprezy. Koniecznie sprawdzcie jak grają!
https://www.brobromuse.pl/
https://www.facebook.com/BRO-BRO-MUSE-410274389074868/

PANDADREAD SOUND SYSTEM to najdłużej, najgłośniej i najprężniej aktywna ekipa promująca dźwięki jamajskie i postjamajskie w północnej Polsce. Prezycyjnie wyselekcjonowaną muzykę prezentują w holistyczny sposób, w jaki nie robi tego nikt inny w promieniu co najmniej setki kilometrów. Może właśnie dlatego, po ponad dekadzie prucia basowych głośników w rytm bicia serca, wciąż jeszcze wywołują entuzjazm wśród spragnionych niebanalnej muzyki ludzi z okolicznych miast, miasteczek i wsi, a także dysonans poznawczy wśród zawodowych nagłośnieniowców.
https://www.facebook.com/pandadread/
https://soundcloud.com/pandadread/

------------------------------------------------------------------------------------------

WSPIERAJĄ NAS:

http://www.protokultura.pl
http://www.moonshine-recordings.com
http://www.mash-up.pl
https://www.facebook.com/Papumama-Chaishop-2471731919747843/
http://www.toksyna.fm

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.