stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dub Mass vs Dub Club Trójmiasto

Uwaga, Basowe przesilenie! Dub Mass XXIX + Dub Club Trójmiasto 19, czyli...

Dwie najcięższe basowe imprezy Trójmiasta w jednym miejscu i czasie. Trzy potężne sound systemy na dwóch scenach. Całonocna scena plenerowa w industrialnej stoczniowej scenerii. Open grill (weź własną szamę) przy selekcji najlepszej muzyki REGGAE / DUB / DUBSTEP / JUNGLE / DANCEHALL!

Na legendarnym nagłośnieniu z Krakowa: DUBSEED SOUND SYSTEM zagrają:
- Radikal Guru
- Mack (Moonshine Recordings)
- Dubseed (Dub Temple)
- Dub Therapist (Kraków)
- RDSS Dub (Rzeszów)


SCENA PLENEROWA - PIERWSZE SOUND SYSTEMOWE DERBY TRÓJMIASTA:
- Pandadread Sound System
- Rootical Connection Sound System


RADIKAL GURU czyli Mateusz Miller to urodzony w Kwidzynie producent oraz dj. Obecnie jest on jedynym polskim producentem muzyki dub i dubstep rozpoznawalnym na międzynarodowej scenie. Jego styl jest przepełniony wpływami roots reggae, uk dub oraz muzyki dalekiego wschodu, dzięki czemu wzbudza szerokie zainteresowanie w bardzo rożnych kręgach muzycznych.

Początkowo eksperymentował z muzyką Trip-Hop, Asian Underground, Drum n Bass i Jungle a w 2005 powstało jego pierwsze demo "The East-West Connection" na którym połączył te style. Przebywał wtedy w Cork w Irlandii, gdzie jego muzyka spotkała się z dużym zainteresowaniem. W międzyczasie w produkcjach RG zaczęło pojawiać się coraz więcej wpływów muzyki Dub i Dubstep.

W 2008 zdobył szersze grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Z-Audio/Dubbed Out Records serii winylowych singli, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów brytyjskich sklepów z muzyką niezależną. Jego kompozycje zostały docenione przez opiniotwórcze audycje radiowe i grane m.in. przez BBC Asian Network, Polskie Radio, Sub Fm, Rinse FM. Energiczne sety Radikal Guru cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności a rosnąca popularność przełożyła się na setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie a także w Meksyku, Rosji, RPA oraz Kenii.

Od 2009 roku Radikal Guru współpracuje z polską wytwórnią Moonshine Recordings, nakładem której wydał kilka singli oraz świetnie odebrany debiutancki album "The Rootstepa". Jesienią 2013 roku ukazał się kolejny solowy album zatytułowany "Subconscious", będący hołdem w kierunku niskich częstotliwości oraz kolejnym krokiem artysty w stronę muzyki dub. Na krążku pojawili się gościnnie wykonawcy z Wielkiej Brytanii oraz Jamajki. Wiosną 2015 roku do sprzedaży trafił jego najnowszy singiel ''Digitalizer Riddim'' oparty na wersji instrumentalnej jednego z największych hitów ostatniego albumu - 'Stay Calm' z udziałem YT. Na nowej płycie gościnnie udzielają się także Cian Finn i El Fata. Kolejny, trzeci już album w przygotowaniu.
http://www.facebook.com/RadikalGuruOfficial
http://www.radikalguru.com/


PANDADREAD SOUNDSYSTEM to dwunastokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Podczas cyklu Dub Club Trójmiasto w Sfinksie zadbają także o niezbędną ilość osiemnastocalowych głośników niskotonowych gwarantujących głęboki odbiór prezentowanej na nich muzyki.


MACK to trójmiejski dj i promotor, który od ponad dekady działa aktywnie na polskiej scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył wytwórnię Moonshine Recordings, która między innymi za sprawą wydawnictw takich artystów jak Radikal Guru, RSD, DJ Madd czy 6Blocc zyskała spore uznanie na całym świecie. Katalog labelu liczy już ponad 50 wydawnictw winylowych z udziałem producentów i wokalistów z najodleglejszych zakątków globu jak Nowa Zelandia, Australia, Brazylia czy USA. Od tego roku wspólnie z Radikal Guru nadaje comiesięczną audycję radiową na falach Sub Fm. Jest winylowym maniakiem z ciężką torbą pełną świeżych produkcji i ekskluzywnych dubplate'ów. Jego sety dj'skie to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.
http://www.moonshine-recordings.com/
https://www.mixcloud.com/Moonshine_Recordings/
https://soundcloud.com/moonshine-recordings
https://www.facebook.com/Moonshine.Rec/
https://www.mash-up.pl/

DUBSEED to dj i promotor, organizator cyklu imprez "Dub Temple". Od wielu lat silnie zaangażowany w krakowska scenę reggae dub, gdzie zdołał wyrobić sobie silną markę oraz zyskać stałą publiczność. Jak do tej pory udało mu się ściągnąć do Krakowa i gościć na swoich sesjach dziesiątki czołowych producentów i soundsystemów z zagranicy oraz praktycznie całą polską czołówkę artystów związanych ze sceną dub. Od dłuższego czasu konsekwentnie rozbudowuje swój zestaw nagłośnienia - obecnie moc soundsystemu to 32kW RMS - dubwise no compromise!

Prezentowane przez niego sety to głównie mieszanka UK dubu oraz dubstepu w medytacyjnym dubowym klimacie. Większość jego muzycznej drogi związana jest z reggae dubem, fascynacją dubowym brzmieniem UK Roots cyfrowym dubem z Francji oraz europejską sceną sound systemową.
http://www.facebook.com/dubtemplekrakow
https://www.facebook.com/DubseedSoundSystem


DUB THERAPIST to krakowski DJ, członek lokalnego basowego półświatka, w którym regularnie udziela się ze swoją basową selekcją. Od zawsze zakochany w ciężkich dubowych, steppersowych i dubstepowych brzmieniach. Aktualne fascynacje kulturą psychedelic dają się słyszeć w jego setach, w których króluje psydub, dubujące downtempo czy psychill. Dzięki rezydenturze na imprezach spod szyldu Egodrop oraz Goa Dupa Arts & Music Festival coraz częściej wspiera chilloutowe sceny podczas imprez z muzyką psy trance.

RDSS DUB to kolekcjoner płyt winylowych, pogłosów i syren. Pasjonata niskich basowych częstotliwości, oraz kombinacji wplatania techniki dubowej w różne style muzyczne. W swoich selekcjach głównie zawiera nowoczesne brzmienie dub, stepper, dub&bass ale słychać też u niego Jamajskie smaki rootsowego brzmienia. Twórca pierwszego w Rzeszowie 10kw Soundsystemu - Roots Digital Sound System. Współpracował z takimi składami jak Pitz, Telepatyna, Leśna Kwartet,Wadada.
https://www.facebook.com/Roots-Digital-Sound-System-487161244780029/

ROOTICAL CONNECTION to zjednoczone siły trzech trójmiejskich selektorów, promotorów i pasjonatów korzennych wibracji. Dub Radix, Ledu i Krzych hołdują bezkompromisowemu, soundsystemowemu stylowi grania tworząc ze swojej selekcji potężną dawkę szeroko pojętej muzyki reggae okraszonej chantingiem na mikrofonie i najróżniejszymi efektami dzwiękowymi.. W doborze numerów kierują się przede wszystkim głębią brzmienia i przekazu. Rootical Connection to także inicjatywa mająca na celu stworzenie własnego, w pełni niezależnego i mobilnego sound systemu. Cel został osiągnięty. A wszystko to, by szerzyć muzykę Jah!


Współpraca i patronaty:
http://www.mash-up.pl/
http://www.moonshine-recordings.com/
http://www.blackgoodies.com/
http://www.trojmiasto.pl/
http://www.reggaenet.pl/
http://www.toksyna.fm/
http://www.dubmassive.org/
https://www.lokaah.pl/
https://www.facebook.com/projektowa.sopot/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.