stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dub Mass XXXII

 • piątek, 8 grudnia 2017,
  godz. 23:00
 • Protokultura
  Gdańsk, Niterów 29B (Teren Stoczni Gdańskiej)  mapa
 • 23

W piątek, 8 grudnia 2017 postoczniowe hale Protokultury zamienią się w muzyczną świątynię, a nazwa cyklu Dub Mass odzyska swoją dosłowność. Tym razem gospodarze z Pandadread Sound System zaprosili do wspólnego grania weteranów brytyjskiej sceny roots, selektorów Brother P i Ras Stan oraz deejaya IJ Roots z sound systemu Entebbe.

Vavamuffin

paź 26

piątek, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 35 zł
przedsprzedaż 25 zł
Kup bilet

Gutek

gru 1

sobota, godz. 20:00

bilety 35 zł
przedsprzedaż 30 zł


"Rasta Chanters" z północnego Londynu, już od niemal 40 lat używają sound systemu jako nośnika rastafariańskiej mistyki i przekazu z niej płynącego. Ich oryginalny styl grania kształtowany latami doświadczenia oraz niepodważona przez te lata autentyczność, zapewniają im należyty szacunek na scenie. Selekcję gości uzupełnią reprezentanci znanego już trójmiejskiej publiczności kolektywu Tribe84Records z południowego Londynu. Wyznawcy surowych i transowych brzmień roots i dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas potrząsa wnętrznościami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki. Zapraszamy wszystkich, bez względu na płeć, pochodzenie, kolor skóry czy oczu, do gdańskiego klubu Protokultura na trzydziestą drugą odsłonę Dub Mass.

O ciepły, wegetariański posiłek dodający sił w tańcu zadba ekipa Karma Guru Indian Food.

Więcej informacji i dyskusja: https://www.facebook.com/events/1462681290454010

Entebbe Sounds aka The Rasta Chanters to jeden z najstarszych sound systemów na brytyjskiej scenie. Założony w drugiej połowie lat 1970-tych w północnym Londynie, od 40 lat konsekwentnie, wbrew zmieniającym się modom, promuje autentyczną muzykę roots i przesłanie Rastafari w oryginalnym sound systemowym stylu. Spodziewajcie się pokaźnej dawki poważnej selekcji winyli i ekskluzywnych dubplatów oraz chantingu na mikrofonie. Entebbe przylecą do Gdańska w trzyosobowym składzie. Brother P, Gadman i IJ Roots pokażą nam dlaczego stara szkoła jest wciąż najlepszą ze szkół.

Tribe 84 Records to polsko-duńsko-brytyjski label, dystrybucja i sklep internetowy wyspecjalizowany w szeroko pojętej muzyce reggae oraz jej ulubionym nośniku jakim jest płyta winylowa. Pod własnym brandem wydali do tej pory 7 singli z tjunami takich artystów, jak Johnny Osbourne, Nucleus Roots, Paul Fox, Akon Dub, oraz Violinbwoy, EMZK i King Dubear - polskich producentów, których konsekwentnie promują na kontynencie i Wyspach Brytyjskich. TRIBE84 zaangażowani są także w wydawanie i dystrybucje płyt pod innymi labelami, m.in. Lionz Den, Raging Fyah, Pandadread i Terrortone Sound. Pod adresem www.tribe84records.com działa także prężnie sklep internetowy, w którym oprócz własnych i kooperacyjnych wydawnictw, znaleźć można wyselekcjonowane płyty bieżąco wydawane oraz, co stanowi najciekawszą część sklepu - kolekcjonerskie płyty używane, skrupulatnie wyszukiwane po londyńskich piwnicach i strychach karaibskiej diaspory. Podczas lutowego DUB MASS w Gdańsku, selekcję swoich ulubionych numerów zagra reprezentacja Tribe84 Records w osobach Piątasza i Dziarskiej.


Pandadread Sound System
to największy i najprężniej działający dubowy sound system na Pomorzu. Przez ostatnie 11 lat zorganizowali, zagrali i nagłośnili setki sound systemowych sesji, imprez i koncertów, ściągając przy okazji do Trójmiasta wiele dla międzynarodowej sceny dub postaci. Ich styl grania to wyszukana selekcja klasyki roots reggae i digital roots z ostatnich 30 lat ubiegłego wieku, a także nowości wydawnicze na nieśmiertelnym winylowym nośniku. Nieodłącznymi elementami ich setów jest deejayka DHSa, dubowe efekty bratrata oraz unikalne brzmienie ich potężnego sound systemu.

Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku, pochodzenia, czy koloru skóry, włosów i oczu.

Patronaty:
Trojmiasto.pl
ReggaenetRRRRiddim.pl
Radio Toksyna
Dub Massive
Mash-Up
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • reggae , muzyka elektroniczna
  paź 26
  piątek, g. 20:00
  Gdynia, Klub Ucho
  Vavamuffin
 • reggae
  gru 1
  sobota, g. 20:00
  Gdańsk, Wydział Remontowy
  Gutek

Najczęściej klikane (7 dni)