stat
Impreza już się odbyła

Dub Mass XLII: STG feat Shumba Youth, Pandadread Sound System

Gośćmi 42. edycji Dub Mass, czyli najstarszego cyklu imprez sound systemowych w Trójmieście, będzie duet z południowego Londynu: producent ekipy Unit 137 - Sleepy Time Ghost (S.T.G) oraz młody, przebojowy wokalista - Shumba Youth. 22 listopada po raz ostatni w 2019 roku zadrżą nasze serca i mury Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej od basu potężnej ścianki głośników Pandadread Sound System, a że kolejny Dub Mass dopiero w lutym, organizatorzy wnioskują o obowiązkową obecność! Uwaga, sound system rusza od 23:00 po koncercie Peja Slums Attack, który odbędzie się wcześniej, tego samego wieczoru w sali barowej.

DUB MASS XLII
- Sleepy Time Ghost (S.T.G) feat Shumba Youth (London, UK)
- Pandadread Sound System (Trójmiasto, PL)

reggae - koncerty w Trójmieście


Data: 22.11.2019, piątek
Miejsce: Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej, Gdańsk Stocznia, ul. Niterów 29b
Start: 23:00
Wstęp: 23 zł

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1001274136883216/

SLEEPY TIME GHOST (Unit 137 / Ghostwriterz / Bun Dem Out / NiceUp) to uzdolniony i wszechstronny producent z południowego Londynu, którego brzmienie, choć mocno zakorzenione w jamajskiej muzyce reggae, wymyka się jednak prostemu zaszufladkowaniu. Bardzo aktywny w ostatnich latach Sleepy z równym powodzeniem co soundsystemowe bangery, tworzy numery junglowe, dubstepowe i hip-hopowe beaty. Choć współpracował z legendami scen z Jamajki i Wielkiej Brytanii, jak Spragga Benz, Macka B, Mikey General, Devon Morgan, Daddy Freddy, Congo Natty czy Logic, w jego studiu Unit 137 można spotkać wielu wschodzących artystów młodego pokolenia.
https://www.facebook.com/pg/SleepyTimeGhost/
https://soundcloud.com/sleepytimeghost
https://open.spotify.com/artist/5kBPnWlaaqCON8F0x59jrR

SHUMBA YOUTH
to młody artysta szybko zyskujący popularnośc na londyńskiej scenie reggae. Jego przesłanie roots & culture słychać regularnie na liniach basu muzyki dub, dancehall, jungle i afrobeats. Shumba współpracował z wieloma producentami, jak Bucky Jo (Buzzwakk Records), Single Dread Sound (Polska), Marvelous Cain & Mark C (Yardrock Junglist Foundation), Sleepy Time Ghost (Unit 137, Bun Dem Out). Występuje też z własnym, 9 osobowym zespołem The Fiyahpower. Jego pierwsza solowa EPka "Hot Like Lava" wyprodukowana przez Leo Samsona, ukazała się latem 2017 w labelu Reggae Roast i wraz z singlami "Buss It", "Ninja" i "Check It Out" regularnie gościła na antenie Capital Xtra u Ras Kwame i BBC 1xtra u Sir Davida Rodigana, potwierdzając pozycję Shumba Youth jako wschodzącej gwiazdy brytyjskiej sceny basowej. Kiedy nie ma go akurat w studiu nagraniowym, można go spotkać na sound systemach w całej stolicy oraz na festiwalach i imprezach w Wielkiej Brytanii i Europie. Najważniejsze wydarzenia w mijającym roku, na które zaproszono Shumba Youth to Glastonbury, Boomtown i Bestival, aby wymienić tylko kilka.
https://www.facebook.com/ShumbaYouthOfficial/
https://soundcloud.com/shumbayouth
https://open.spotify.com/artist/4ly1PDtWmGyCIOLhIUg7t5

PANDADREAD SOUND SYSTEM to bez wątpienia najdłużej, najgłośniej i najprężniej aktywna ekipa promująca dźwięki jamajskie i postjamajskie w północnej Polsce. Prezycyjnie wyselekcjonowaną muzykę prezentują w holistyczny sposób, w jaki nie robi tego nikt inny w promieniu co najmniej setki kilometrów. Może właśnie dlatego, po ponad dekadzie prucia basowych głośników w rytm bicia serca, wciąż jeszcze wywołują entuzjazm wśród spragnionych niebanalnej muzyki ludzi z okolicznych miast, miasteczek i wsi, a także dysonans poznawczy wśród zawodowych nagłośnieniowców.
https://www.facebook.com/pandadread/
https://soundcloud.com/pandadread

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez względu na płeć, pochodzenie, kolor skóry czy oczu!

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni