stat
PATRONAT

Dub Mass XL: Free street reggae party with Pandadread & Friends!

DUB MASS to flagowa impreza trójmiejskiego kolektywu Pandadread Sound System. Wyznawcy surowych i transowych brzmień roots i dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas potrząsa wnętrznościami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki.

lut 29

sobota, godz. 21:00

Gdańsk,
bilety 10 zł
maj 16

sobota, godz. 21:00

Gdynia,
bilety 209 zł
ulgowy 189 zł
W pierwszą piątkową noc sierpnia zapraszamy wszystkich, po uprzedniejszym wyzbyciu się wszelkiej agresji i uprzedzeń, do uczestnictwa w odpinkowej, otwartej i darmowej, ulicznej reggae dyskotece! Największy i najstarszy trójmiejski dubowy sound system wybrzmi ponownie w postoczniowym doku przed klubem Protokultura na ulicy Niterów 29 w Gdańsku. Za najlepszą selekcję muzyki karaibskiej i postkaraibskiej do białego rana odpowiedzialni będą lokalni i zagraniczni emisariusze subbasowych dźwięków:
- Pandadread Sound System (DHS, bratrat + crew / Trójmiasto)
- Nieczapla Reggae Roasters (Dolny Wrzeszcz)
- AllOn Sound (Klon KGS / Warszawa + olaH / Szczecin)
- Sid (Godzilla Soundsystem / Eindhoven, Holandia)

reggae - koncerty w Trójmieście


Więcej informacji:

AllOn Sound - okazjonalny selektorski duet istniejący od 2011 r. Tworzą go olaH i Klon/KGS, którzy na codzień są zaangażowani w inne projekty, jak Null'ah Sound, Bass Is Fundamental, Simply Vibes Hi-Fi oraz kolektyw Mystic Dubs.

olaH - selektorka ze Szczecina, która w swojej kolekcji posiada pełną paletę barw i odcieni muzyki, z głębokim basem jako fundamentem. Korzenie jej ulubionych dźwięków tkwią gdzieś głęboko pod Jamajką i sięgają aż do londyńskiego metra. Przez ponad osiem lat wyraża siebie poprzez czarną duszę winylowych płyt reggae oraz dub. Jest fanką ragga jungle, klasycznego d'n'b oraz ghetto funku.
www.facebook.com/olahselecta
www.soundcloud.com/olahselecta

Klon/KGS - selektor i producent sound systemu Simply Vibes Hi-Fi, który współzałożył podczas pobytu w UK. Niegdyś filar warszawskiego składu Soundz Of Freedom, dziś aktywny promotor kolektywu Mystic Dubs i połowa selektorskiego duetu AllOn Sound. Jako producent ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak General Levy, Jamalski, Doubla J, Tribuman, Zjednoczenie Soundsystem, Earl Jacob, Mic Liper, zaś jako selektor prezentuje swój ulubiony wybór kawałków zarówno tych spod znaku jamajskiego roots i rub-a-dub z lat 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia, jak i najnowsze europejskie produkcje z gatunku steppa, dub i pokrewnych.
https://www.facebook.com/KGSDubSteppa/
https://www.facebook.com/simplyvibeshifi/
https://soundcloud.com/kgsdubsteppa

Sid - założyciel i selektor sound systemu Godzilla, który ostatnio regularnie trzęsie ziemią i ścianami holenderskich klubów w Eindhoven. Kiedyś aktywnie działał na undergroundowej scenie techno w ramach trójmiejskiego kolektywu (i sound systemu!) Acidpunx, dziś kontynuuje muzyczną misję jako dubowy neofita.

Nieczapla Reggae Roasters to okazjonalny projekt selektorski Patryka, na codzień odpowiedzialnego za produkcję i dystrybucję najwyższej jakości kofeiny wśród mieszkańców Dolnego Wrzeszcza (i nie tylko!). Jak bycie kawo-geekiem ma związek z sound systemowymi potańcówkami? Otóż kawa (czasem także i ta z Jamajki) w Nieczapla Coffee Roasters parzy się przy akompaniamencie poważnie unikalnej selekcji muzyki z oryginalnych, oldskulowych siedmiocalowych singli z kolekcji Patryka! Próbkę jego selekcji w sound systemowych warunkach mieliśmy okazję posłuchać na poprzedniej edycji Dub Mass. Pozostał w nas niedosyt, tak więc ponownie wyczekujemy przyjemności posłuchania tych zdecydowanie czarniejszych niż nieczaplowa kawa tjunów w warunkach ulicznego sound systemu.

Pandadread Sound System to bezwątpienia najdłużej, najgłośniej i najprężniej aktywna ekipa promująca dźwięki jamajskie i postjamajskie w północnej Polsce. Prezycyjnie wyselekcjonowaną muzykę prezentują w holistyczny sposób, w jaki nie robi tego nikt inny w promieniu co najmniej setki kilometrów. Może właśnie dlatego, po ponad dekadzie prucia basowych głośników w rytm bicia serca, wciąż jeszcze wywołują entuzjazm wśród spragnionych niebanalnej muzyki ludzi z okolicznych miast, miasteczek i wsi, a także dysonans poznawczy wśród zawodowych nagłośnieniowców...

All Tribes Welcome!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni