stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dub Mass #39: free street dub discoteque! (1 opinia)

DUB MASS to flagowa impreza trójmiejskiego kolektywu Pandadread Sound System. Wyznawcy surowych i transowych brzmień roots i dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas potrząsa wnętrznościami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki.

W ostatnią sobotnią noc czerwca zapraszamy wszystkich, bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy oczu, do gdańskiej stoczni na otwartą, darmową, uliczną reggae dyskotekę! Najlepszy trójmiejski dubowy sound system wybrzmi tym razem w postoczniowym doku, na ulicy Niterów 29, przed klubem Protokultura - Klub Sztuki Alternatywnej, a najlepszą selekcję muzyki karaibskiej i postkaraibskiej do białego rana serwować wam będą niestrudzeni lokalni emisariusze tychże dźwięków:
- Pandadread Sound System
- Nieczapla Reggae Roasters
- Remi + Polishman (Pazurtupaka Rec.)
- Ledu (Rootical Connection Sound System)

Data: 29.06.2019, sobota
Miejsce: Gdańsk Stocznia, ul. Niterów 29b
Start: 21:00
Wsparcie: dobrowolne (budujemy kick-basy!)

Pandadread Sound System to bezsprzecznie najdłużej aktywna ekipa propagująca na Pomorzu dźwięki jamajskie i postjamajskie. W dodatku prezentująca muzykę w holistyczny sposób, w jaki nie robi tego tu nikt inny. Może właśnie dlatego, po ponad dekadzie prucia głośników w rytmie bicia serca, wciąż jeszcze wywołują entuzjazm fanów w okolicznych miastach i miasteczkach oraz dysonans poznawczy wśród zawodowych nagłośnieniowców.

Kolektyw Schwet z siedzibą w Brystolu zajmuje się głównie organizacją undergroundowych koncertów i imprez oraz działalnością radiową. Choć muzyka dub i reggae nie są ich specjalnością, imponująca erudycja muzyczna i doświadczenie djskie nie pozwalają na wątpliwości czy odnajdą się w sound systemowej selekcji i stylistyce. Mamy też cichą nadzieję, że zaskoczą nas świeżym spojrzeniem z zewnątrz. A że przypadkiem będą w sobotnią noc w Gdańsku, dołączają do lineupu!

Przechadzając się najmodniejszymi ulicami Dolnego Wrzeszcza, można natknąć się na niezwykle aromatyczne miejsce, w którym dwóch geeków z laboratoryjną prezycją parzy kawę. Jaki to ma związek z sound systemowymi potańcówkami? Otóż kawa (czasem także i z Jamajki) w Nieczapla Coffee Roasters parzy się przy poważnie unikalnej selekcji muzyki z oryginalnych, oldskulowych siedmiocalowych singli z kolekcji Patryka! Porywamy więc w sobotę Patryka i jego winyle z Wajdeloty na Niterów, i wyczekujemy przyjemności posłuchania tych zdecydowanie czarniejszych niż nieczaplowa kawa tjunów w warunkach ulicznego sound systemu.

Remiego od lat spotykamy na sound systemowych sesjach z nieodłącznym rekwizytem w ręku, jakim jest aparat fotograficzny. Tymczasem przyczajony za obiektywem, nie tylko podstępnie studiował sound systemowy fach i nawiązywał muzyczne znajomości, ale w cieniu tczewskiego wieżowca i zaciszu przydomowego garażu, skrupulatnie kolekcjonował winylową selekcję oraz... budował własny sound system!

Czy numery Pazurtupaka Rec. Sound System równie mocno zabrzmią na sound systemie Pandadread, będziecie mogli przekonać się w ostatnią czerwcową sobotnią noc! Remikowi w secie towarzyszyć będzie znany już dub massowej publice nawijacz Mc Polishman z Elbląga (koniecznie sprawdźcie nowy singiel 7" od Pazurtupaka z jego udziałem), ale też inni goście. Także bądźcie czujni, bo będzie się działo!

Ledu pochodzi z Bytowa, ale od lat mieszka w Gdańsku, gdzie z charakterystycznym sobie luzem angażuje się w lokalną scenę sound systemową. Współstworzył i współanimuje Rootical Connection Sound System, który swoją rootsową selekcją i deejayką będzie z powagą reprezentował sobotniej nocy!

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni