• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dub Club Trójmiasto #32

Zapraszamy na kolejną edycję cyklu Dub Club Trójmiasto w sopockiej świątyni clubbingu Sfinks700, która za sprawą współpracy między labelem Moonshine Recordings i sound systemem Pandadread, a przede wszystkim licznie roztańczonej dubclubowej publiki, co jakiś czas staje się swoistym dub temple. Po bardzo udanej, sierpniowej edycji mamy przyjemność zaprosić wszystkich w piątek 14 października 2022 na kolejną - tym razem francuską szkołę dub reprezentować będzie elektro-etniczny duet Mahom ze swoim liveactem, zaś polską szkołę, poznański producent Morc in Dub związany z sound systemem Ashwagundub. Sety gości tradycyjnie rozgrzeje i nagłośni ekipa lokalnego sound systemu Pandadread, a ranek przywita Mack z najnowszymi releasami i dubplateami z Moonshine Rec.

gru 3

sobota, godz. 23:00

bilety 45 zł
przedsprzedaż 30 zł
Kup bilet
gru 31

sobota, godz. 21:00

Sopot,
bilety 550 zł
MAHOM to projekt muzyczny tworzony przez Antoine i Jorisa, który wyrósł w 2005 roku z francuskiej sceny elektro-etnicznej pod wpływem inspiracji angielską sceną dubową i jamajskimi korzeniami muzyki reggae. Przez 17 lat działalności, Mahom wyprodukował 5 albumów długogrających i 10 singli winylowych, a także brał udział w niezliczonej ilości kompilacji i przede wszystkim koncertów, podczas których producenci zabierali publikę w muzyczną podróż za pomocą liveactów. Eksplorując steppersowe rytmy, masywny bas i etniczne motywy zaczerpnięte z różnych części świata, duetowi Mahom udało wypracować się charakterystyczny i rozpoznawalny styl oraz na stałe wpisać w nową falę francuskiego dubu. Współpracowali z netlabelem ODG, Amoul Bayi Records, Patchwork Production oraz takimi artystami jak: Barbés D., Tetra Hydro K, Fedayi Pacha, Mayd Hubb, Ashkabad, Art-X, Lisoun, Spelim, Thomas Kahn, MC Green Cross, Ondubground, Biga Ranx, Skank Lab, Panda Dub, Iron Dubz, High Tone, Adi Shankara i Maïcee. W 2012 roku Mahom zaadoptowali Skankującego Kota, który porywając tłumy do tańca, stał się symbolem duetu. Koncerty są dla duetu Mahom zwieńczeniem ich studyjnej pracy. Ich muzyka nabiera pełnego znaczenia, kiedy zabierają rozwibrowaną publiczność w półtoragodzinną, nastrojową podróż przez różne światy muzyki basowej, w mrocznej i medytacyjnej atmosferze pełnej odwołań do najgłębszych korzeni, ludzkiej duchowości, z gęstym basem i szalonymi rytmami, manifestując uniwersalne przesłanie miłości, wolności i hojności.

Morc in Dub (MiD) czyli Marcin Pieczyński to pochodzący z Polski producent oraz dj. Jeden z założycieli i twórców Ashwagundub Sound System. Współtwórca Poznańskiego kolektywu Korzenie Poznania (The roots of Perception) pod którego szyldem organizowane są rejwy, koncerty i eventy związazne z szerzeniem kultury sound systemowej i nie tylko. Zakorzeniony w muzyce dub pod każdą postacią. W swojej twórczości łączy brzmienie analogowe z cyfrowym co w połączeniu z żywymi instrumentami skutkuje niesamowitą fuzją dźwięków osadzonych dosadnie na niskich częstotliwościach. Zwraca dużą uwagę na detale. Obsesyjnie zanurzony w rytmie ciągle poszukuje nowych inspiracji w otaczającym świecie. Wiosną 2020 r. ukazała się jego pierwsza EPka zatytułowana "Details" wydana na Polskim labelu Paproota.org.

PANDADREAD SOUND SYSTEM to dwunastokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Podczas cyklu Dub Club Trójmiasto w Sfinksie zadbają także o niezbędną ilość osiemnastocalowych głośników niskotonowych gwarantujących głęboki odbiór prezentowanej na nich muzyki.

MACK to trójmiejski dj i promotor, który od ponad dekady działa aktywnie na polskiej scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył wytwórnię Moonshine Recordings, która między innymi za sprawą wydawnictw takich artystów jak Radikal Guru, RSD, DJ Madd czy 6Blocc zyskała spore uznanie na całym świecie. Katalog labelu liczy już ponad 50 wydawnictw winylowych z udziałem producentów i wokalistów z najodleglejszych zakątków globu jak Nowa Zelandia, Australia, Brazylia czy USA.

Informacja o biletach

Opinie