• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Drewnofromlas - coś tam, dużo dalej

aga_tre śpiew, orz bass, milo gitara, majki elektronika, jan dub, yaj perkusja
coś tam, dużo dalej to podsumowanie kilku lat przygód sześciorga przyjaciół: aga_tre [melodie, teksty, śpiew] zwerbalizowana nuda bogatego życia wewnętrznego, sekcja: orz [bas] i jay [perkusja] precyzyjnie naoliwiona pompa bezlitośnie regulująca ciśnienie; milo [gitara i realizacja nagrań] nie zawsze oczywiste, gitarowe źródło dźwięków; majki [elektronika] cyfrowy miód, który wszystko idealnie skleja; jan [live dub, soundman] czułe palce i uszy, bez których nie usłyszelibyście tego, co zespół chce, żebyście słyszeli.

gru 4

niedziela, godz. 10:30 - 13:30

Gdynia, Leszczynki 209
bilety 15 zł
przedsprzedaż 10 zł
gru 9

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
Kup bilet
O sobie mówią: drewnofromlas ma swobodne podejście do twórczości i wymyka się konwencjom trochę nie wiadomo, jakiego jest gatunku, ale jest świeże, zdrowe i trwałe. drewno (kolejna popularna, ludowa nazwa) to demokratyczny twór muzyczny - partnerski kompozyt. Porusza się swobodnie po różnych rejonach współczesnej miejskiej muzyki basowej ale nie tylko. Korzenie dfl to jazz, soul, roots, dub, drumnbass i jungle, ale jego gałęzie sięgają też bardziej egzotycznych rejonów muzycznego lasu, takich jak chicagowski footwork czy gqom. Teksty agi_tre to wiersze, które oddaje słuchaczowi do interpretacji.

koncerty w Trójmieście


4 utwory z płyty coś tam, dużo dalej znalazły się na playliście Spotify Fresh Finds Polska.
Po długiej, bo siedmioletniej przerwie z trzecim albumem powrócił trójmiejski skład drewnofromlas. Formacja (obecnie sześcioosobowa) od swych początków łączy w swej twórczości w sposób nietuzinkowo osobny wiele gatunków od jazzu, przez dub, soul, aż po drumnbass. Co ważne generuje muzykę zarówno na akustycznych jak i cyfrowych instrumentach, a na pierwszym planie znajduje się śpiewająca swoje teksty po polsku aga_tre. ()

Ciężko wskazać na rodzimym rynku na jakiś zespół podobny do drewnofromlas, tym bardziej cieszy, że ta ekipa nie dała za wygraną i po latach ciężkiej pracy urodziła trzecie dziecko. A już zupełnie radosnym jest fakt, że album ten dźwignął obciążenie dłuższego przestoju. Eklektyczność gatunkowa coś tam, dużo dalej ma bardzo plastyczne właściwości, umiejętnie wpasowała się w narracje całości, w dalszym ciągu czuć tutaj też ciąg do rozwoju i przepuszczania przez siebie nowych inspiracji. Oby tak dalej!

Bartek Woynicz / nowamuzyka.pl

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Przedsprzedaż
  20 zł
20 zł ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny, obywatele Ukrainy tylko w kasie Klubu
35 zł super zniżka* na Kartę do Kultury tylko w kasie Klubu
40 zł bez zniżek w sklepie internetowym i w kasie Klubu
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, na Kartę Dużej Rodziny oraz obywatelom Ukrainy za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.
Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl. Regulaminy sprzedaży znajdują się na stronie Klubu Żak www.klubzak.com.pl
Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117.

Opinie