stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy (1 opinia)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Polski Chór Kameralny zapraszają mieszkańców Gdańska na Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy. 28 grudnia w Kościele św. Józefa zabrzmią utwory wybitnego kompozytora Ariela Ramireza oraz Cezarego Paciorka.

Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy dedykowany mieszkańcom Gdańska, jest organizowany przez Polski Chór Kameralny już po raz dziewiąty. Tradycja sięga 2009 roku, w którym zespół z towarzyszeniem orkiestry i solistów wykonał słynne Magnificat Jana Sebastiana Bacha.

koncerty w Trójmieście


Podczas koncertu zabrzmią utwory wybitnego argentyńskiego pianisty i kompozytora - Ariela Ramireza. Pierwszy z nich to "Misa Criolla" (Msza Kreolsa) utwór oparty na motywach latynoamerykańskich tańców ludowych, stworzona po decyzji soboru watykańskiego II, umożliwiającej odprawianie mszy świętej w języku ojczystym. Kompozycja "Navidad Nuestra" pochodząca z 1964 roku to historia opowiadana w sześciu częściach. Powstała na skutek współpracy Ariela Ramireza z poetą Felixem Luną. Historia narodzenia Pana jest nacechowana południowoamerykańskim kolorytem: Maryja jest indiańską dziewczyną, pasterze składają w darze muły, a trzej Królowie przywożą ponczo wykonane z prawdziwej wełny alpaki. Podczas koncertu wysłuchamy również "Improwizacji na tematy kolędowe" Cezarego Paciorka - pioniera jazzowego akordeonu.

Uczestnicy koncertu otrzymają cegiełki, umożliwiające wpłaty na rzecz budowy "Zacisza św. Benedykta", domu dla gości w opactwie sióstr benedyktynek w Żarnowcu.

PROGRAM:

Ariel Ramirez: Misa Criolla
- Kyrie
- Gloria
- Credo
- Sanctus
- Agnus Dei

Cezary Paciorek: Improwizacja na tematy kolędowe

Ariel Ramirez: Navidad Nuestra
- La Anunciación
- La Peregrinacion
- El Nacimento
- Los Pastores
- Los Reyes Magos
- La Huida

WYKONAWCY:
Jerzy Stelmański - tenor I, gitara
Krzysztof Pękała - tenor II
Damian Bykowski - tenor II, gitara II
Sebastian Mandziej - baryton
Andrzej Macierzyński - piano
Cezary Paciorek - akordeon
Filip Arasimowicz - kontrabas
Polski Chór Kameralny
Jan Łukaszewski - dyrygent

INFORMACJA O BILETACH
Bilety 30/20zł do nabycia w siedzibie Polskiego Chóru Kameralnego (ul. Opata Jacka Rybińskiego 24, Gdańsk-Oliwa, 9:00-16:00) i na godzinę przed rozpoczęciem w miejscu koncertu. Obowiązuje zniżka dla posiadaczy Karty do Kultury.

MECNEASEM KONCERTU JEST GDAŃSKA INFRASTRUKTURA WODOCIĄGOWO-KANALIZACYJNA SP. Z O.O.

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni